Stamtavla

Pass & Nummer

Passinformation

  • Den här hästen har inga uppgifter om pass registrerade i Blå basen. (Hästen kan ha ett utländskt pass, svenskt pass utfärdat före 2009, eller svenskt pass utfärdat av organisation som inte använder Blå basen.)

Hästens Identitetsnummer

  • Blå basen ID: 69585
  • Svenskt register/Grundstambok: 34710450
  • New Forest, Svenska Hingstar (RNF): 41
  • Licensnummer: 8137

Mått & Hälsa

Mätning

År Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä Övriga mått
1990 139        

Resultat

Avelsvärdering

Avelsvärdesklass

Datum Beslut Giltig t.o.m
19890820 B  
19900318 B  
19940820 B 1999

Avelsvärdering

Hästen har inga uppgifter om avelsvärdering i Blå basen.

Avkommor

Avkommor

Antal: 67

Namn Suffix Kön Färg Födelseår Sto
Cindy   Sto     Okänd
Zsa Zsa Zsa SPR-T 81032/77 Sto     Lady Star
Filmer   Hingst   1975 Newtown Maggie RNF 686 NFM 2419
Danilo   Hingst   1976 Milegaardens Tina 34-68-4539
Primör   Hingst   1976 Smedhults Desirée RNF 780
Bella IV   Sto   1977 Isabella II RNF 634
Betina oreg br f. 1977 Sto Br 1977 Rockiana
Cherie VIII RNF 1242 Sto   1977 Bull Hill Farina RNF 699 NFM 9988
Gipsy   Sto   1977 Plaitford Amber NFM 7748
Lady VII RNF 1535 Sto   1977 Sunny Girl II
Miss Donna   Sto   1977 Lady Shadow
Stella RNF 1078 Sto   1977 Windy II RNF 620
Sunny Madeira   Sto   1977 Setley Angela NFM 1209
Tinka RNF 1225 Sto   1977 Lady II
Vivan   Sto Br 1977 Fravita
Dolores II   Sto   1978 Smedhults Desirée RNF 780
Luster   Hingst   1978 Windy II RNF 620
Marcus   Hingst   1978 Plaitford Amber NFM 7748
Donna VI RNF 1095 Sto   1979 Smedhults Desirée RNF 780
Lisett II   Sto   1979 Windy II RNF 620
Kate   Sto   1980 Windy II RNF 620
Pamela II   Sto   1980 Eystrasalts Salome RNF 523
Silvana II RNF 1177 Sto   1980 Silver Girl II RNF 973
Bruno Boy SPR-T 87143/82 Valack Br 1982 Charlett
Paloma V RNF 1485 Sto Mbr 1984 Pamona RNF 1173
Pondus   Hingst   1984 Pandy RNF 260
Hampus   Hingst   1985 Tina II RNF 1224
Pippinette   Sto Mbr 1985 Ej registrerat
Sunny-Boy V   Hingst   1985 Peggy III
Brandy II RNF 1576 Sto   1986 Sandy RNF 1266
Corny-Boy   Hingst   1986 Peggy III
Jawa II   Sto Brbl 1986 Ej registrerat
Magnum II       1986 Molly VI RNF 1277
Melissa 45-86-0236 Sto Mbr 1986 Lunas Tunisia (X)
Patrik VI   Hingst   1986 Pamona RNF 1173
Patti Labell   Sto   1986 Lady Petra RNF 1255
Adisack   Hingst   1987 Emmedals Jacinta RNF 1354
Dandy V   Valack Sv 1987 Sandy RNF 1266
Emma IV   Sto   1987 Pippi RNF 1348
Lobzid   Hingst   1987 Sunni Girl
Skipper   Hingst   1987 Molly VI RNF 1277
Xedi RNF 1719 Sto   1987 Heidi Mariero RNF 1295
Björkhagas Mindy RNF 1658 Sto   1988 Mimosa II RNF 1377
Leopold   Hingst   1988 Pimm RNF 1358
Lobelia III RNF 1953 Sto   1988 Black Lady RNF 300
Losette   Sto   1988 Stackarps Sonetta RNF 937
Yrana   Sto   1988 Lapascha RNF 1702
Yreano   Hingst   1988 Merryana RNF 1258
Ysang   Hingst   1988 Malmcat RNF 1362
Black Axel   Hingst   1989 Sandy RNF 1266
Lobello   Hingst   1989 Stackarps Sonetta RNF 937
Senova Girl RNF 2665 Sto Br 1989 Grey Lady II
Super Candy   Sto Gbr 1989 Ej registrerat
Zerana   Sto   1989 Merryana RNF 1258
Fritjof   Valack Br 1991 Carmencita II 43-74-0447
Goldman   Hingst   1991 Miré RNF 100-S
Mr Rainbow   Hingst Fx 1991 Aime RNF 1713
Lady Sessan RNF 1968 Sto   1992 Black Lady RNF 300
Miramis Jum Jum   Hingst   1992 Ej registrerat
Rocita 43-92-0449 Sto Skm 1992 Carmencita II 43-74-0447
Sprite Light   Valack Brsk 1992 Kickan
Felicia VIII   Sto   1993 Linda IX
Miss Vanessa   Sto   1993 Hembys Vienna RNF 1718
Marino   Hingst   1999 Dimmans Mimosa RNF 216-S
Midnight Corinne   Sto   2002 Ronja III RNF 2300
Yrla   Sto Skm 2002 Dimmans Mimosa RNF 216-S
Alexandra III 34-07-2385 Sto Fx 2007 Flintegårdens Komtesse RNF 2833

Avkommors exteriörbedömning

Antal: 45

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac. Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
Cherie VIII RNF 1242 8 8 7 8 7   38           1986 Sommarpremiering  
Lady VII RNF 1535 0 0 0 0 0   0           1991 Sommarpremiering  
Lady VII RNF 1535 8 8 7 7 8   38           1988 Valla Svenska New Forestföreningen
Sunny Madeira   8 7 8 8 7   38           1999-07-03 Lanna Svenska New Forestföreningen
Tinka RNF 1225 0 0 0 0 0   0           1992 Sommarpremieringar  
Donna VI RNF 1095 8 8 7 8 7   38           1998-08-23 Hermanstorp Svenska New Forestföreningen
Donna VI RNF 1095 8 8 8 8 7   39           2001-07-22 Svenljunga Svenska New Forestföreningen
Paloma V RNF 1485 7 7 7 8 7   36           1990 Sommarpremiering  
Hampus   8 7 6 6 6   33           1988 Valla Svenska New Forestföreningen
Hampus   8 7 6 6 6   33           1988 Vinslöv Svenska New Forestföreningen
Sunny-Boy V   6 7 7 6 7   33           1987 Vinslöv Svenska New Forestföreningen
Sunny-Boy V   7 7 6 7 7   34           1988 Valla Svenska New Forestföreningen
Sunny-Boy V   7 7 6 7 7   34           1988 Vinslöv Svenska New Forestföreningen
Brandy II RNF 1576 8 8 7 8 6   37 Klass II         1989 Sommarpremiering  
Brandy II RNF 1576 8 7 8 8 7   38           1991 Sommarpremiering  
Brandy II RNF 1576 8 7 8 8 7   38           1991 Tingsryd Svenska New Forestföreningen
Brandy II RNF 1576 8 8 7 9 8   40           1992 Lokal ponnyutställning Lokal ponnyavelsförening
Brandy II RNF 1576 9 8 8 8 7   40           1993 Lokal ponnyutställning Lokal ponnyavelsförening
Patrik VI   8 8 8 7 7   38 S         2004-07-30 Vetlanda Svenska New Forestföreningen NF-mästerskap
Patrik VI   7 7 7 8 7   36 S 0 0     2005-07-30 Vetlanda Svenska New Forestförening
Patrik VI   8 7 7 7 7   36 S     1   2009-07-24 Örebro Svenska New Forestförening
Patrik VI   7 7 7 8 7   36           1996 Vreta Kloster Svenska New Forestföreningen
Patrik VI   7 7 8 8 7   37           2001-06-17 Valla Svenska New Forestföreningen
Adisack   0 0 0 0 0   0 Klass III         1988 Sommarpremiering  
Adisack   8 8 6 8 7   37           2001-06-17 Valla Svenska New Forestföreningen
Xedi RNF 1719 7 7 6 7 7   34           1993 Sommarpremiering  
Xedi RNF 1719 7 4 5 7 7   30           1991 Våxtorp Svenska New Forestföreningen
Björkhagas Mindy RNF 1658 8 7 8 8 7   38 Klass I         1991 Sommarpremiering  
Björkhagas Mindy RNF 1658 8 7 8 8 7   38           1992 Sommarpremieringar  
Lobelia III RNF 1953 7 8 7 7 7   36           1997 Sommarpremiering  
Losette   0 8 5 5 0   18 Klass III         1989 Sommarpremiering  
Ysang   6 6 6 7 7   32           1996 Vreta Kloster Svenska New Forestföreningen
Black Axel   0 9 7 7 0   23 Klass I         1990 Sommarpremiering  
Black Axel   9 8 7 7 6   37 Klass II         1991 Sommarpremiering  
Senova Girl RNF 2665 8 7 7 7 6   35 Klass II         1992 Sommarpremieringar  
Senova Girl RNF 2665             0           2009 Sommarpremiering  
Senova Girl RNF 2665 8 8 6 6 6   34           1992 Hörby Svenska New Forestföreningen
Super Candy   9 8 7 8 7   39 S 0 0     2007-07-15 Roslagens Ponnyavelsförening
Lady Sessan RNF 1968 7 7 7 8 8   37           1997 Sommarpremiering  
Miss Vanessa   8 8 8 7 7   38 Klass I         1996 Sommarpremiering  
Miss Vanessa   7 7 7 7 7   35           2000-08-12 Tågra gård Svenska New Forestföreningen
Marino   8 8 8 8 7   39           2010-07-31 Vetlanda Svenska New Forestföreningen
Marino   7 7 7 6 6   33           2011-07-29 NF-mästerskapen, Vetlanda Svenska New Forestföreningen
Yrla   7 7 7 7 6   34           2010-07-31 Vetlanda Svenska New Forestföreningen
Alexandra III 34-07-2385 9 8 8 8 7   40 Diplom         2010-07-17 Önnestad Föreningen Nordsvenska Hästen i Skåne

Avkommors treårstest

Antal: 1

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp H TH Datum Plats Arrangör
Alexandra III 34-07-2385 9 8 8 8 7 7 8 8 2010-09-05 Knislinge (3-test) Nordöstra Skåneshästvänner

Avkommors kvalitetsbedömning

Kvalitetsbesömning av avkommor finns ej registrerade.

Avkommors tävlingsresultat

Antal: 5

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010 summerade per avkomma, år och gren

Namn År Gren Antal starter Poängsumma
Yrla   2011 Hoppning 1 0
Yrla   2019 Dressyr 1 0
Yrla   2019 Hoppning 17 0
Yrla   2020 Hoppning 5 0
Alexandra III 34-07-2385 2019 Hoppning 10 0


Antal: 34

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010

Namn Datum Arrangör Status Gren Klass Poäng Plats Resultat
Yrla   2011-05-08 Ulricehamnsbygdens Ridklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 Ute
Yrla   2019-06-30 Eslövs Ridklubb Lokal/1* Hoppning Lätt E, A 0 1 0
Yrla   2019-06-30 Eslövs Ridklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 12 0+6
Yrla   2019-09-01 Klagshamns Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 Ute
Yrla   2019-09-15 Stävie Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt E, A 0 1 0
Yrla   2019-09-15 Stävie Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 4
Yrla   2019-09-29 Stävie Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt E+, A 0 1 0
Yrla   2019-09-29 Stävie Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 10 4
Yrla   2019-10-26 Dagstorpsortens Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 9 0+0
Yrla   2019-11-09 Trolleholms Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Yrla   2019-11-09 Trolleholms Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 23 0+4
Yrla   2019-11-10 Trolleholms Ryttarförening Regional/2* Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 8
Yrla   2019-11-16 Trolleholms Ryttarförening Lokal/1* Dressyr Lätt C:2 0 2 57.83
Yrla   2019-11-23 Dagstorpsortens Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 0+0
Yrla   2019-11-23 Dagstorpsortens Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 8
Yrla   2019-11-30 Åsbo Ponnyklubb Lokal/1* Hoppning Lätt E, A 0 26 Ute
Yrla   2019-11-30 Åsbo Ponnyklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 21 5
Yrla   2019-12-01 Åsbo Ponnyklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 0+0
Yrla   2019-12-01 Åsbo Ponnyklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 15 8
Yrla   2020-01-04 Helsingborgs Fältrittklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 3 4
Yrla   2020-01-04 Helsingborgs Fältrittklubb Lokal/1* Hoppning Lätt C, A 0 10 4
Yrla   2020-01-05 Helsingborgs Fältrittklubb Lokal/1* Hoppning Lätt C, A 0 16 12
Yrla   2020-02-08 Flyinge Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Yrla   2020-02-08 Flyinge Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 19 Ute
Alexandra III 34-07-2385 2019-04-19 Ljunits-Herrestads RF Lokal/1* Hoppning Lätt E, A 0 1 0
Alexandra III 34-07-2385 2019-04-19 Ljunits-Herrestads RF Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 4 8
Alexandra III 34-07-2385 2019-05-12 Klagshamns Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt E, A 0 1 0
Alexandra III 34-07-2385 2019-05-12 Klagshamns Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Alexandra III 34-07-2385 2019-08-18 Henriksdals Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Alexandra III 34-07-2385 2019-08-18 Henriksdals Ryttarförening Regional/2* Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 17 Utg
Alexandra III 34-07-2385 2019-09-01 Klagshamns Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Alexandra III 34-07-2385 2019-09-01 Klagshamns Ryttarförening Lokal/1* Hoppning Lätt C, A 0 4 15
Alexandra III 34-07-2385 2019-09-15 Ystad Ridklubb Lokal/1* Hoppning Lätt D, A 0 8 6
Alexandra III 34-07-2385 2019-09-15 Ystad Ridklubb Lokal/1* Hoppning Lätt C, A 0 5 4

 

Antal: 73

Äldre tävlingsresultat från regionala, nationella och elittävlingar

Namn År Poäng Licensnr. Placeringar
Luster   1997 5 11878 DLA 1_ 0_ 1 5
Paloma V RNF 1485 1993 11 6843 FD1 1_ 1_ 0 7 HLA 1_ 0_ 1 4
Paloma V RNF 1485 1995 18 6843 FD1 2_ 0_ 2 8 HLB 3_ 0_ 3 10
Paloma V RNF 1485 1996 3 6843 HLB 1_ 0_ 1 3
Paloma V RNF 1485 1997 2 6843 HLB 1_ 0_ 1 2
Paloma V RNF 1485 1999 4 6843 HLB 1_ 0_ 1 4
Paloma V RNF 1485 2000 7 6843 HLB 2_ 0_ 2 7
Paloma V RNF 1485 2001 22 6843 HLB 4_2_2 22
Patrik VI   1993 52 6167 FL1 1_ 0_ 1 7 HLA 2_ 0_ 2 11 HLB 4_ 2_ 2 23 HMB 1_ 1_ 0 11
Patrik VI   1994 139 6167 DLA 1_ 0_ 1 7 FM1 1_ 1_ 0 16 HLA 2_ 1_ 1 15 HLB 3_ 2_ 1 18 HMB 2_ 0_ 2 17
Patrik VI   1995 192 6167 DLA 6_ 2_ 4 45 FL1 2_ 2_ 0 18 FM1 3_ 3_ 0 59 HLA 5_ 2_ 3 32 HLB 3_ 2_ 1 19
Patrik VI   1996 278 6167 DLA 3_ 0_ 3 19 FL1 4_ 3_ 1 33 FM1 5_ 3_ 2 87 HLA 4_ 2_ 2 29 HLB 4_ 2_ 2 21
Patrik VI   1997 210 6167 FL1 1_ 1_ 0 9 FM1 4_ 3_ 1 84 HLA 4_ 3_ 1 39 HMB 3_ 2_ 1 36
Patrik VI   1998 41 6167 DLA 1_ 0_ 1 5 FL1 1_ 0_ 1 7 HLA 2_ 0_ 2 12 HLB 4_ 1_ 3 17
Patrik VI   1999 16 6167 FL1 1_ 0_ 1 6 FL2-3 1_ 0_ 1 10
Patrik VI   2000 57 6167 FL1 1_ 0_ 1 6 FMA1 1_ 0_ 1 16 FMA2-3 1_ 1_ 0 32 HLB 2_ 0_ 2 3
Patrik VI   2001 76 6167 HLB 4_0_4 12 FMA1 2_2_0 44 FL1 4_0_4 20
Patrik VI   2003 0 6167 FL1 1_1_0 0
Patrik VI   2004 12 6167 FL1 3_1_2 12
Patrik VI   2005 5 6167 FL1 1_0_1 5
Patrik VI   2010 0 6167 kat C: 90 2,0,0,0
Adisack   1994 14 10478 HLB 5_ 0_ 5 14
Adisack   1995 48 10478 DLB 2_ 0_ 2 8 HLA 3_ 1_ 2 21 HLB 5_ 0_ 3 19
Adisack   1996 77 10478 DLB 4_ 2_ 2 24 HLA 4_ 1_ 3 29 HLB 3_ 0_ 3 13 HMB 1_ 1_ 0 11
Adisack   1997 88 10478 DLA 4_ 0_ 4 24 DLB 2_ 1_ 1 12 FD1 1_ 0_ 1 5 FL2-3 1_ 0_ 0 0 HLA 3_ 1_ 2 22 HLB 5_ 2_ 3 25
Adisack   1998 20 10478 FD1 3_ 1_ 2 20
Adisack   1999 4 10478 HLB 1_ 0_ 1 4
Adisack   2000 7 10478 FL1 1_ 0_ 1 7
Emma IV   1994 4 9663 HLB 1_ 0_ 1 4
Emma IV   1995 10 9663 FD1 1_ 0_ 1 3 HLB 2_ 0_ 2 7
Emma IV   1996 17 9663 FD1 2_ 0_ 2 8 FL1 1_ 0_ 1 7 HLB 1_ 0_ 1 2
Emma IV   1997 15 9663 FD1 1_ 1_ 0 9 FL1 1_ 0_ 1 6
Lobzid   1998 7 974788 HLB 1_ 1_ 0 7
Lobzid   1999 25 974788 HLA 2_ 0_ 2 10 HLB 3_ 1_ 2 15
Leopold   1995 25 952077 HLA 2_ 0_ 2 10 HLB 4_ 1_ 3 15
Leopold   1996 17 952077 HLA 2_ 0_ 2 12 HLB 1_ 0_ 1 5
Leopold   1997 5 952077 HLB 1_ 0_ 1 5
Losette   1996 12 962865 HLB 4_ 0_ 4 12
Ysang   1997 19 952688 HLB 5_ 0_ 5 19
Ysang   2005 3 952688 HLB 1_0_1 3
Black Axel   1994 17 941684 HLB 3_ 1_ 2 17
Black Axel   1995 118 941684 HLA 9_ 3_ 6 62 HLB 11_ 4_ 7 56
Black Axel   1996 47 941684 HLA 5_ 2_ 3 38 HLB 2_ 1_ 1 9
Black Axel   1998 55 941684 HLB 9_ 5_ 4 55
Black Axel   1999 5 941684 HLB 1_ 0_ 1 5
Black Axel   2003 0 941684 FL1 1_0_0 0
Fritjof   1996 29 963204 HLB 5_ 2_ 3 29
Fritjof   1997 107 963204 HLA 10_ 3_ 7 69 HLB 8_ 2_ 6 38
Fritjof   1998 61 963204 HLA 7_ 0_ 7 41 HMB 2_ 0_ 2 20
Fritjof   1999 141 963204 HLA 11_ 2_ 9 74 HLB 1_ 1_ 0 7 HMB 7_ 0_ 6 60
Fritjof   2000 167 963204 HLA 5_ 0_ 5 26 HMB 6_ 1_ 5 75 HMA 3_ 0_ 3 66
Fritjof   2001 308 963204 HMB 10_0_10 94 HMA 8_2_6 152 HLA 8_2_6 62
Fritjof   2002 57 963204 HMB 2_0_2 24 HLB 2_0_2 6 HLA 6_0_6 27
Fritjof   2003 130 963204 HMB 14_1_4 73 HMA 6_0_1 26 HLA 8_0_4 31
Fritjof   2004 134 963204 HMB 13_1_6 86 HMA 4_0_1 28 HLA 5_1_3 20
Fritjof   2005 17 963204 HLB 5_0_5 12 HLA 1_0_1 5
Fritjof   2006 31 963204 HLB 4_1_3 16 HLA 6_1_2 15
Fritjof   2007 27 963204 HMB 9_0_0 0 HLA 11_1_2 27
Fritjof   2008 3 963204 HMB 2_0_0 0 HLA 2_0_1 3
Fritjof   2009 8 963204 HLB 6_0_2 4 HLA+ 1_0_0 0 HLA 4_0_1 4
Fritjof   2010 7 963204 kat D: 100 4,0,1,2 105 1,0,1,5 110 1,0,0,0 120 1,0,0,0
Fritjof   2011 0 963204 kat D: 110 1,0,0,0 100 1,0,0,0
Sprite Light   2001 12 200886 FL1 6_0_2 12
Sprite Light   2004 14 200886 HLB 2_1_1 8 HLA 1_0_1 6
Sprite Light   2005 52 200886 HMB 4_0_3 27 HLB 4_0_4 12 HLA 5_0_3 13
Sprite Light   2006 7 200886 HMB 2_0_0 0 HLA 2_0_1 7
Sprite Light   2008 5 200886 HLB 5_1_1 5 HLA 2_0_0 0
Sprite Light   2010 7 200886 kat B: 80 6,1,0,7 85 1,0,0,0 100 1,1,0,0 90 1,0,0,0
Miss Vanessa   2000 5 997441 HLA 1_ 0_ 1 5
Miss Vanessa   2001 16 997441 HLB 4_0_4 10 HLA 2_0_2 6
Miss Vanessa   2004 2 997441 HLB 1_0_1 2
Marino   2009 7 247375 DLA 4_0_1 7
Marino   2010 0 247375 kat C: Lätt A:1 2007 1,0,0,0 Lagtävlan för Ponnyallsvenskan 2003 1,0,0,0

Betäckningar

Betäckningar

Från och med födelseår 2010 kan språngrullor registreras i Blå Basen. Äldre språngrullor visas inte här.

Hästen har inga språngrullor.

Boxskyltar

Namnskylt

Det går att skriva ut en hästskylt i PDF-format. Välj mellan sju olika bakgrunder. Hästens namn, härstamning och uppfödare visas på skylten. PDF-filen öppnas i ett nytt fönster.

Alternativ Bakgrund


Namnskylt med foderstat

Du också skapa en hästskylt som innehåller fodergivor.