Stamtavla

Twyford Jehu WSB 19092 (A)   Twyford Gurkha WSB 4924 (A)   Twyford Puzzle WSB 3122 (A)   Twyford Moonshine WSB 2182 (A)   Coed Coch Glyndwr WSB 1617 (A)  
Dinas Moonstone WSB 9314 (A)  
Coed Coch Pwffiad WSB 10607 (A)   Coed Coch Madog WSB 1981 (A)  
Coed Coch Pw WSB 9849 (A)  
Twyford Gala WSB 10140 (A)   Coed Coch Glyndwr WSB 1617 (A)   Revolt WSB 493 (A)  
Dinarth Henol WSB 8683 (A)  
Wee Georgette WSB 9641 (A)   Craven Sprightshot WSB 1640 (A)  
Gwyndy Georgiana WSB 9073 (A)  
Whitwick Japonica WSB 16314 (A)   Brierwood Oakleaf WSB 3916 (A)   Revel Crusader WSB 2254 (A)   Bowdler Brewer WSB 2120 (A)  
Revel Choice WSB 9869 (A)  
Brierwood Bayleaf WSB 10069 (A)   Wentworth Mentor WSB 1859 (A)  
Brierwood Treacle WSB 9165 (A)  
Rookery Jonquil WSB 14021 (A)   Coed Coch Siglen Las WSB 2751 (A)   Coed Coch Madog WSB 1981 (A)  
Coed Coch Sws WSB 9797 (A)  
Hinton Gentian WSB 12097 (A)   Coed Coch Glyndwr WSB 1617 (A)  
Criban Posy WSB 9130 (A)  
Cui Enid WSB 61121 (A)   Cui Milord WSB 9812 (A)   Sinton Solomon WSB 3408 (A)   Revel Race WSB 2381 (A)   Criban Winston WSB 1705 (A)  
Revel Ruby WSB No.237-FS2 (A)  
Vaynor Serenity RWM 3 (A)   Revel Starlight WSB 2012 (A)  
Vaynor Sian WSB No.2396-FS2 (A)  
Cui My Fair Lady WSB 22474 (A)   Cusop Chancellor WSB 2910 (A)   Dyrin Double Diamond WSB 2365 (A)  
Revel Chance WSB 10418 (A)  
Cui Melody WSB 10298 (A)   Gaerstone Beacon WSB 1856 (A)  
Cui June WSB 9372 (A)  
Cui Emma WSB 28693 (A)   Treharne Simon WSB 3255 (A)   Clan Dubail WSB 2110 (A)   Coed Coch Glyndwr WSB 1617 (A)  
Wentworth Grey Dapples WSB No.459-FS2 (A)  
Llanerch Sungleam WSB 10080 (A)   Coed Coch Glyndwr WSB 1617 (A)  
Sunsprite WSB 9220 (A)  
Cui April II WSB 20242 (A)   Cusop Chancellor WSB 2910 (A)   Dyrin Double Diamond WSB 2365 (A)  
Revel Chance WSB 10418 (A)  
Cui April WSB 10252 (A)   Revel Revolt WSB 1760 (A)  
Cui June WSB 9372 (A)  

Pass & Nummer

Passinformation

  • Den här hästen har inga uppgifter om pass registrerade i Blå basen. (Hästen kan ha ett utländskt pass, svenskt pass utfärdat före 2009, eller svenskt pass utfärdat av organisation som inte använder Blå basen.)

Hästens Identitetsnummer

  • Blå basen ID: 216505
  • Svenskt register/Grundstambok: 36905372
  • Welsh Studbook Hingstar: WSB 35222

Mått & Hälsa

Mätning

År Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä Övriga mått
1999 114   15    

Resultat

Exteriörbedömning

Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
8 8 8 7 7   38 S 3 4 14A   2006-07-02 Bjärsjölagård Syd-Welsh
9 8 9 8 8   42   1 1   BIS hingst 2009-05-30 Axvall Skaraborgs Ponny Avel
            0 G 1 1 15A   2009-08-08 Stora Sundby Svenska Welshponny och Cobföreningen
8 8 8 9 7   40 Guld 1 1   BIR 2010-03-07 Mantorp Östergötlands Ponnysällskap
            0 Guld 2 2 15A   2010-08-07 Axvalla Svenska Welshponny & Cobföreningen

Avelsvärdering

Avelsvärdesklass

Datum Beslut Glitig t.o.m
19990409 Kl II 2000

Avelsvärdering

Hästen har inga uppgifter om avelsvärdering i Blå basen.

Avkommor

Avkommor

Antal: 53

Namn Suffix Kön Färg Födelseår Sto
Cui Ulva 36-96-6607 (A) Sto Br 1996 Cui Elle WSB 72575 (A)
Lanners Coconut NPA 4436 (A) Sto Fx 1999 Laeryds Kamira 36-95-6059 (A)
Anastasia II 36-00-7135 (A) Sto Br 2000 Carola Kitty RWM 281 (A)
Aska 36-00-7301 (A) Sto Skm 2000 Laeryds Anemone RWM 375 (A)
Calvin Klein 35-00-5972 (B) Valack Svskm 2000 Fendi RW 1144 (B)
Casino II 36-00-5888 (A) Valack Fx 2000 Casina RWM 199 (A)
Chrisby 36-00-5948 (A) Valack Br 2000 Bettina RWM 408 (A)
Christa 36-00-7277 (A) Sto Br 2000 Laeryds Candy RWM 303 (A)
Lillemons Evolution RWC 20 (C) Sto Sv 2000 Bergås Rhibecka RWD 37 (D)
Lillemons Pretty Polly 36-00-7095 (A) Sto Br 2000 Princesse RWM 527 (A)
Linhagens Rock to Love RWM 567 (A) Sto Br 2000 Burhults Roxanne RWM 409 (A)
Linner's Valencia 36-00-7087 (A) Sto Br 2000 Ceulan (J) Venetia RWM 298 (A)
Midsummer Puck 35-00-7137 (B) Sto Skm 2000 Pearl RW 899 (B)
Rohlos Corona KWM 597 (A) Sto Sv 2000 Bengad Coral Flower RWM 517 (A)
Särkens Candy RWC 22 (C) Sto Br 2000 Calerux Celebration RWD 59 (D)
Titan 99-00-9017 Valack Sv 2000 Tangaloa 38-92-3961
Wilma 36-00-7347 (A) Sto Fx 2000 Trestenas Miss Iza RWM 537 (A)
Alcon 36-01-6218 (A) Hingst Brskm 2001 Laeryds Anemone RWM 375 (A)
Bright Amber 36-01-7537 (A) Sto Isab 2001 Kayenne RWM 514 (A)
C. C. Celine 36-01-0101 (A) Sto Skm 2001 Cela 36-96-6247 (A)
Christine RWM 570 (A) Sto Br 2001 Bettina RWM 408 (A)
Moonlight 93-01-9024 Sto Br 2001 Goggins
Pretty Penni 36-01-7455 (A) Sto Br 2001 Princesse RWM 527 (A)
Rohlos Cavat 36-01-6162 (A) Hingst Fx 2001 Bengad Coral Flower RWM 517 (A)
Rohlos Clarissa 36-01-7437 (A) Sto Skm 2001 Cui Cariad 36-93-5773 (A)
Särkens Clara 42-01-7413 (C) Sto Sv 2001 Calerux Celebration RWD 59 (D)
Wendi   Sto Br 2001 Trestenas Miss Iza RWM 537 (A)
Buxus   Hingst   2002 Trestenas Miss Iza RWM 537 (A)
Himlabackens Maskot 36-02-7542 Valack Br 2002 B Juni RWM 519 (A)
Junior   Valack Fx 2002 Mon Bell Amie
Lillemons Catana 36-02-7719 (A) Sto Skm 2002 Atoya RWM 516 (A)
Lillemons Introder 42-02-6420 (C) Valack Fx 2002 Calerux Celebration RWD 59 (D)
Ängbroskogens Star 36-02-6510 (A) Hingst Br 2002 Derwen Julia 36-95-6597 (A)
Acorn   Valack   2003 Laeryds Anemone RWM 375 (A)
Lillemons Marvic 36-03-6732 (A) Hingst Skm 2003 Atoya RWM 516 (A)
Nova III 36-03-7991 (A) Sto Gbr 2003 Kayenne RWM 514 (A)
Sabina 36-03-8681 (A) Sto Sv 2003 Burhults Sahra RWM 482 (A)
Sixten   Hingst Fx 2003 Ekbäckens Sweet RWM 348 (A)
Whilmer X Lic nr 36-0110 Hingst Br 2003 Trestenas Miss Iza RWM 537 (A)
Bell Holiday 36-04-8357 (A) Sto   2004 Bell Ici RWM 559 (A)
Coccos   Hingst   2004 Cui Cariad 36-93-5773 (A)
Lillemons Ninja 36-04-8279 (A) Sto Skm 2004 Atoya RWM 516 (A)
Athos   Valack   2005 Laeryds Anemone RWM 375 (A)
Zenobia   Sto Br 2006 Trestenas Sea Snake RWM 508 (A)
Zorina   Sto   2006 Starlight II RW 997 (B)
Figaro 93-07-9116 Valack Br 2007 Sotlugg
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 Hingst   2008 Josephines Pocahontas KWM 606 (A)
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) Sto Fx 2008 Linners Athena KWA 36-0607 (A)
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176 Hingst   2009 Josephines Pocahontas KWM 606 (A)
Micks Punch 36-10-8448 (A) Hingst Br 2010 Swingbridge Wild Poppy 36-0619 (A)
Koketts Lord Spencer 93-11-1040 Hingst br 2011 Lady D DE 427 270318704
Hope of Pantera 93-12-1025 Sto br 2012 Rail Cat xx SWE10002756
Miraculix 93-12-1007 Hingst br 2012 Matrix 04-02-1677

Avkommors exteriörbedömning

Antal: 85

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac. Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
Casino II 36-00-5888 (A) 8 8 7 7 8   38 Klass I         2002 Sommarpremiering  
Chrisby 36-00-5948 (A) 8 9 7 8 6   38 S 2 2     2004-06-12 Norrveda gård, Vätö Roslagens Ponnyavelsförening
Lillemons Evolution RWC 20 (C) 8 7 7 8 8   38 Klass I         2003 Sommarpremiering  
Linhagens Rock to Love RWM 567 (A) 8 8 8 8 8   40 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Linner's Valencia 36-00-7087 (A) 7 7 8 8 8   38 Klass I         2003 Sommarpremiering  
Midsummer Puck 35-00-7137 (B) 6 7 7 8 7   35 S 2 2 8   2010-07-18 Valla Östergötlands Ponnysällskap
Rohlos Corona KWM 597 (A) 8 8 7 8 8   39           2005 Sommarpremiering  
Rohlos Corona KWM 597 (A) 8 8 7 8 7   38 Klass I         2003 Sommarpremiering  
Rohlos Corona KWM 597 (A)             0           2009 Sommarpremiering, Svenljunga  
Rohlos Corona KWM 597 (A) 9 9 8 8 7   41 G 1 2   Reserv BIR 2004-10-03 Vetlanda Jönköpings Läns Ponnysällskap
Rohlos Corona KWM 597 (A) 9 9 7 8 8   41 G 1 1 11 BIR Welsh 2007-06-02 Kvinnersta Örebro Ponnyavelsförening
Rohlos Corona KWM 597 (A) 9 8 8 8 8   41 G       BIR 2007-10-07 Vetlanda Jönköpings Läns Ponnysällskap
Rohlos Corona KWM 597 (A) 9 9 8 8 9   43 Guld 1 2   BIR, BIS 2010-08-28 Floby Skaraborgs Ponnysällskap
Rohlos Corona KWM 597 (A) 8 8 8 8 9   41 G 1 2 11   2010-08-14 Närke Örebro Ponnyavelsförening
Rohlos Corona KWM 597 (A) 9 9 8 8 8   42           2015-08-23 Nybro ridklubb, Nybro Sydöstra Sveriges Ponnyförening
Särkens Candy RWC 22 (C) 8 9 8 9 8   42 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Särkens Candy RWC 22 (C) 9 8 8 8 7   40 G 1 1   BIR 2003-08-17 Tidaholm Skaraborgs Ponny Avel
Wilma 36-00-7347 (A) 8 8 8 7 6   37 Klass II         2003 Sommarpremiering  
Alcon 36-01-6218 (A) 9 8 7 9 7   40   1 2     2009-08-22 Tidaholm Skaraborgs Ponny Avel
Alcon 36-01-6218 (A)             0 S 2 2 7A   2009-06-28 Lerum Svenska Welshponny & Cobföreningen
Bright Amber 36-01-7537 (A) 8 7 8 7 8   38 Klass I         2004 Sommarpremiering  
Bright Amber 36-01-7537 (A)             0 G 3 3 5A   2003-08-16 Lerum Svenska Welshponny & Cobföreningen
Bright Amber 36-01-7537 (A)             0 S       BIR 2004-08-21 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Bright Amber 36-01-7537 (A)             0 G 2 7 8A   2006-08-12 Elmia, Jönköping SWF
C. C. Celine 36-01-0101 (A) 8 7 7 8 7   37 S 2 2 8   2008-09-07 Valla Östergötlands Ponnysällskap
C. C. Celine 36-01-0101 (A) 7 7 7 8 8   37 S 2 2 8   2009-01-31 Vretaskolan Östergötlands Ponnysällskap
Christine RWM 570 (A) 9 9 8 8 8   42 Diplom         2004 Sommarpremiering  
Christine RWM 570 (A) 8 7 7 7 8   37 S 2 2     2004-07-04 Bjärsjölagård Syd-Welsh
Christine RWM 570 (A) 9 8 8 7 8   40 G 1 4 9A   2008-07-05 Bjärsjölagård Syd Welsh
Christine RWM 570 (A)             0 G 2 2 10A   2009-06-28 Lerum Svenska Welshponny & Cobföreningen
Christine RWM 570 (A)             0 Guld 2 5 10A   2010-08-07 Axvalla Svenska Welshponny & Cobföreningen
Särkens Clara 42-01-7413 (C) 8 7 7 8 7   37 Klass II         2004 Sommarpremiering  
Särkens Clara 42-01-7413 (C) 8 7 7 8 8   38           2006 Sommarpremiering  
Wendi   7 7 7 8 6   35 Klass II         2004 Sommarpremiering  
Wendi   8 8 7 7 8   38 S 1 1   BIR 2003-08-17 Tidaholm Skaraborgs Ponny Avel
Buxus   8 8 7 8 8   39 Klass I         2003 Sommarpremiering  
Buxus               0 S 4 4 2   2004-06-19 Brunnstorp, Vikingstad Svenska Welshponny & Cobförening
Lillemons Introder 42-02-6420 (C) 8 8 7 7 7   37 - 1 1 5 BIR 2005-05-07 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Acorn               0 S         2004-08-21 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Acorn   8 7 7 7 7   36 S 1 1     2004-10-03 Vetlanda Jönköpings Läns Ponnysällskap
Lillemons Marvic 36-03-6732 (A) 8 7 8 8 8   39   1 1     2007-07-28 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Nova III 36-03-7991 (A) 7 7 8 7 7   36 Klass II         2006 Sommarpremiering  
Nova III 36-03-7991 (A)             0 S         2004-08-21 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Sixten   9 8 8 8 8   41 G 1 2     2003-08-09 Nybro Sydöstra Sveriges Ponnyförening
Whilmer X Lic nr 36-0110             0 S         2004-08-21 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Whilmer X Lic nr 36-0110             0 G         2009-07-05 Bjärsjölagård Svenska Welshponny & Cobföreningen
Lillemons Ninja 36-04-8279 (A) 9 8 7 8 8   40 Diplom         2007 Sommarpremiering  
Lillemons Ninja 36-04-8279 (A) 8 8 7 7 8   38 - 2 4 2 Res BIR 2005-05-07 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Zorina   8 7 7 8 9   39 Klass I         2009 Sommarpremiering, Svenljunga  
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 S         2009-08-29 Kållered Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 9 8 7 8 7   39   1 1     2009-08-22 Tidaholm Skaraborgs Ponny Avel
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 S 1 1 1A   2009-06-28 Lerum Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 8 8 7 7 8   38   1 2     2009-10-04 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 9 8 8 7 7   39   1 1     2010-05-29 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 8 8 8 7 7   38 Silver 1 1 5   2010-03-07 Mantorp Östergötlands Ponnysällskap
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 Silver 1 2 2   2010-09-19 Nybro Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 Guld 1 1 2a Reserv BIR 2010-06-20 Salsta Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 Guld 1 1 2a Reserv BIR 2010-03-28 Ljungby Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 9 8 7 7 7   38 Silver 1 2     2010-08-28 Floby Skaraborgs Ponnysällskap
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 GULD 1 2 1-2A Res Junior Champion 2010-07-10 Kållared Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 Guld 1 3 2A   2010-08-07 Axvalla Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122             0 Guld 1 1 2A Res BIR 2010-03-27 Ljungby Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 8 8 7 7 7   37 S 1 1 3   2010-07-18 Valla Östergötlands Ponnysällskap
KoKetts Lord Chrispian 36-08-0122 9 9 7 7 7   39 Klass I         2010-08-01 Uddetorp HS i Skaraborg
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 9 8 8 7 8   40 G         2008-06-29 Kållered Svenska Welshponny & Cobföreningen
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 8 8 8 8 8   40   2 3   res. BIR 2009-10-04 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 9 9 7 8 7   40   1 3   res. BIR 2010-05-29 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
Micks Alhambra 36-08-0565 (A)             0 GULD 2 2 4-5A   2010-07-10 Kållared Svenska Welshponny & Cobföreningen
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 8 8 8 8 8   40 G 2 3 6   2010-08-14 Närke Örebro Ponnyavelsförening
Micks Alhambra 36-08-0565 (A)             0 Silver 4 5 5A   2010-08-07 Axvalla Svenska Welshponny & Cobföreningen
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 8 8 8 8 8   40 Klass I         2010-08-01 Uddetorp HS i Skaraborg
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 8 8 8 9 7   40 Diplom 1 1     2011-07-31 Uddetorps Naturbruksgymnasium, Skara Hushållningssällskapet Skaraborg
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 9 9 7 7 8   40   1 1 8   2011-05-28 Hanaskede, Axvall Skaraborgs Ponnyavelsförening
Micks Alhambra 36-08-0565 (A) 7 8 7 7 6   35   1 1 6   2011-10-01 Hanaskede, Axvall Skaraborgs Ponnyavelsförening
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176 8 8 7 8 7   38   1 1   BIR föl 2009-10-04 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176 8 8 7 5 6   34   2 2     2010-05-29 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176             0 Silver 2 2 1   2010-09-19 Nybro Svenska Welshponny & Cobföreningen
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176 8 8 8 7 7   38 S 1 1 1   2010-07-18 Valla Östergötlands Ponnysällskap
KoKetts Lord DeWill 36-09-8176 9 8 8 7 6   38 Klass I         2010-08-08 Dingle HS i Skaraborg
Micks Punch 36-10-8448 (A) 9 8 8 7 8   40 Guld 1 1   BIR föl 2010-10-16 Axvall Skaraborgs Ponnyavel
Micks Punch 36-10-8448 (A) 9 8 8 8 7   40   1 1 3   2011-08-20 Skålltorp, Axvall Skaraborgs Ponnyavelsförening
Hope of Pantera 93-12-1025 8 8 7 8 7   38 S 1 1   BIR, Unghästchampion Ridponny 2015-05-02 Nordrona, Norrtälje Roslagens ponnyavelsförening
Miraculix 93-12-1007 8 8 7 8 7   38   1 1 1 Res BIR, väl visad och väl förberedd 2013-05-12 Utställning. Hanaskede, Axvall Skaraborgs Ponnyavel
Miraculix 93-12-1007 8 8 8 8 7   39 Silver 1 1     2013-10-06 Utställning. Nossebro Skaraborgs Ponnyavel
Miraculix 93-12-1007 7 8 7 8 7   37   1 2 2   2014-10-05 Nossebro Skaraborgs Ponnyavel

Avkommors treårstest

Antal: 6

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp H TH Datum Plats Arrangör
Lillemons Evolution RWC 20 (C) 8 8 8 7 7 7 6 6 2003-10-04 Tidaholm ?? Skaraborgs Ponnyavel
Särkens Candy RWC 22 (C) 8 8 8 8 8 7 7 9 2003-10-04 Tidaholm ?? Skaraborgs Ponnyavel
Bright Amber 36-01-7537 (A) 8 8 8 8 9 8 8 8 2004-10-09 Hanaskede Skaraborgs Ponnyavel
Lillemons Introder 42-02-6420 (C) 7 8 7 7 8 8 8 8 2005-05-07 Tidaholm  
Sabina 36-03-8681 (A) 8 7 8 8 7 8 6 6 2006-09-10 Knislinge (3-års t) Nordvästra Skånes Hästvänner
Lillemons Ninja 36-04-8279 (A) 9 8 7 8 9 8 7 7 2007-08-19 Visbohammar (3-årstest) Södermanlands hästavelsförening

Avkommors kvalitetsbedömning

Antal: 1

Namn V1 TV1 V2 TV2 H TH Skritt Trav Galopp TG Exteriör Datum Plats Arrangör
Acorn   7 10     7 6 6 5 5 6 39 2007-09-02 Nossebro (3-årsttest + kvalitetsbedömning) Skaraborgs Ponnyavel

Avkommors tävlingsresultat

Antal: 4

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010 summerade per avkomma, år och gren

Namn År Gren Antal starter Poängsumma
Titan 99-00-9017 2014 Hoppning 5 0
Miraculix 93-12-1007 2016 Hoppning 22 0
Miraculix 93-12-1007 2017 Hoppning 54 11
Miraculix 93-12-1007 2018 Hoppning 14 0


Antal: 95

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010

Namn Datum Arrangör Status Gren Klass Poäng Plats Resultat
Titan 99-00-9017 2014-05-18 Laxå Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 6 Ute
Titan 99-00-9017 2014-05-18 Laxå Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Inverkan 0 13 Ute
Titan 99-00-9017 2014-06-07 Viby Rid och Körsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 6 Ute
Titan 99-00-9017 2014-06-07 Viby Rid och Körsällskap Lokal Hoppning Lätt D, Laghoppning 0 13 Utg
Titan 99-00-9017 2014-10-05 Boxholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 7 Ute
Miraculix 93-12-1007 2016-04-02 Essunga Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A 0 14 22
Miraculix 93-12-1007 2016-04-02 Essunga Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-04-24 Dalslands Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-04-24 Dalslands Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-05-05 Råda Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-05-05 Råda Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-05-28 Lilla Edets Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 7 Ute
Miraculix 93-12-1007 2016-05-28 Lilla Edets Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 2 15
Miraculix 93-12-1007 2016-06-12 Ridklubben i Grästorp Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-06-12 Ridklubben i Grästorp Lokal Hoppning Lätt C, A 0 2 8
Miraculix 93-12-1007 2016-07-16 Föreningen Floby Ryttare Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-07-16 Föreningen Floby Ryttare Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-08-09 Sjöviks Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, A:Inverkan 0 5 4
Miraculix 93-12-1007 2016-08-09 Sjöviks Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, A 0 2 4
Miraculix 93-12-1007 2016-08-28 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-08-28 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-09-10 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-09-10 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-09-18 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-09-18 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-10-08 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2016-10-08 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-02-15 Kungsbacka Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-02-15 Kungsbacka Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-03-04 Alingsås Ryttarsällskap Regional Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-03-04 Alingsås Ryttarsällskap Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 8
Miraculix 93-12-1007 2017-03-26 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-03-26 Lidköpings Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 2 4
Miraculix 93-12-1007 2017-04-16 Essunga Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-04-16 Essunga Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt B, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-05-01 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-05-01 Lidköpings Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-05-14 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-05-14 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt B+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-05-14 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-05-14 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt B+, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-06-17 Askims Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-06-17 Askims Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-07-08 Ale-Jennylunds Ridklubb Regional Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-07-08 Ale-Jennylunds Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-07-19 Strömstads Ridklubb Regional Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-07-19 Strömstads Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-08-06 Kållereds Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-08-06 Kållereds Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-08-11 Grevagårdens Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-08-12 Grevagårdens Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 4 4
Miraculix 93-12-1007 2017-08-12 Grevagårdens Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, Två omgångar A och A (swe) 4 3 0+4
Miraculix 93-12-1007 2017-08-13 Grevagårdens Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, Specialhoppning 7 1 0+4+0+15.9
Miraculix 93-12-1007 2017-09-02 Ridklubben i Grästorp Lokal Hoppning Lätt C, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-02 Ridklubben i Grästorp Lokal Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-09-09 Vänersborgs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-13 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 21
Miraculix 93-12-1007 2017-10-13 Borås Fältrittklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-13 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 21
Miraculix 93-12-1007 2017-10-13 Borås Fältrittklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-15 Borås Fältrittklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-15 Borås Fältrittklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-22 Föreningen Trollhättans Sportryttar Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-22 Föreningen Trollhättans Sportryttar Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-10-22 Föreningen Trollhättans Sportryttare Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-10-22 Föreningen Trollhättans Sportryttare Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 2 6
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A+, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 2 6
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A+, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 2 6
Miraculix 93-12-1007 2017-11-12 Båstads Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A+, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2017-11-18 Skultorps Ryttarsällskap Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-11-18 Skultorps Ryttarsällskap Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2017-12-09 Ridklubben Styringe Stall Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2017-12-09 Ridklubben Styringe Stall Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2018-01-28 Billdals Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2018-01-28 Billdals Ridklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2018-02-14 Kungsbacka Ridklubb Lokal Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2018-02-14 Kungsbacka Ridklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2018-02-14 Kungsbacka Ridklubb Lokal Hoppning Lätt B, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2018-02-14 Kungsbacka Ridklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 4
Miraculix 93-12-1007 2018-03-11 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 0+4
Miraculix 93-12-1007 2018-03-11 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2018-03-11 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 0+4
Miraculix 93-12-1007 2018-03-11 Borås Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 Ute
Miraculix 93-12-1007 2018-03-30 Helsingborgs Fältrittklubb Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 0+0
Miraculix 93-12-1007 2018-03-30 Helsingborgs Fältrittklubb Regional Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2018-04-08 Ulricehamnsbygdens Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0
Miraculix 93-12-1007 2018-04-08 Ulricehamnsbygdens Ridklubb Nationell Hoppning Lätt A, A 0 1 0

 

Antal: 6

Äldre tävlingsresultat från regionala, nationella och elittävlingar

Namn År Poäng Licensnr. Placeringar
Linner's Valencia 36-00-7087 (A) 2007 0 236749 HLB 2_2_0 0 HLA 1_1_0 0
C. C. Celine 36-01-0101 (A) 2008 0 244196 KL1 1_0_0 0
C. C. Celine 36-01-0101 (A) 2009 0 244196 KM1 1_0_0 0 KL1 1_0_0 0
Rohlos Clarissa 36-01-7437 (A) 2009 4 247961 HLB 1_0_1 4
Rohlos Clarissa 36-01-7437 (A) 2011 0 247961 kat B: 70 2,1,0,0 80 3,0,0,0 90 1,0,0,0
Sabina 36-03-8681 (A) 2011 0 262405 kat B: 80 3,0,0,0

Betäckningar

Betäckningar

Från och med födelseår 2010 kan språngrullor registreras i Blå Basen. Äldre språngrullor visas inte här.

Antal: 8

Betäckningsrapportnr Födelseår Resultat Kön Färg Sto
K23239 2010 Föl Hingst Br Swingbridge Wild Poppy 36-0619 (A)
K23240 2011       Linners Athena KWA 36-0607 (A)
K23241 2011       Miss Isabella RS 3291
K23243 2011       Josephines Pocahontas KWM 606 (A)
K23244 2011       Mikka 99-05-9404
K23242 2011 Föl Hingst br Lady D DE 427 270318704
K23248 2012 Föl Sto br Rail Cat xx SWE10002756
K23245 2012 Föl Hingst br Matrix 04-02-1677

Boxskyltar

Namnskylt

Det går att skriva ut en hästskylt i PDF-format. Välj mellan sju olika bakgrunder. Hästens namn, härstamning och uppfödare visas på skylten. PDF-filen öppnas i ett nytt fönster.

Alternativ Bakgrund


Namnskylt med foderstat

Du också skapa en hästskylt som innehåller fodergivor.