Stamtavla

Pass & Nummer

Passinformation

  • Den här hästen har inga uppgifter om pass registrerade i Blå basen. (Hästen kan ha ett utländskt pass, svenskt pass utfärdat före 2009, eller svenskt pass utfärdat av organisation som inte använder Blå basen.)

Hästens Identitetsnummer

  • Blå basen ID: 126269
  • UELN: 752030030934382
  • Svenskt register/Grundstambok: 30934382
  • Gotlandsruss hingstar riksstambok: 480

Mått & Hälsa

Mätning

År Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä Övriga mått
1996 123   16    
1997 126   16    

Resultat

Exteriörbedömning

Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
  8 8 8     24 Guld 2 4 6   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 8 9 8 8   42 Guld 1 2 1 BIM, hingstchampion 1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 9 8 8   43 Guld 1 1 11 Best In Show 1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 9 8 8   43 Guld 1 3 9 Bästa russ på Skansen BIS 1999-09-05 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
9 8 8 8 10   43 Guld 1 1 11 Best In Show 2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 9 9 8   44 Guld 2 8 4   2000-08-06 Millenniumutställning, Elmia Jönköping Svenska Ponnyavelsförbundet
9 8 9 9 8   43 G 3 19 GM2   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening

Avelsvärdering

Avelsvärdesklass

Datum Beslut Glitig t.o.m
19960413 B 1996
19970405 B 2002
20020817 GI 2007
20040425 A 2007
20050924 ELIT  

Avelsvärdering nr 1

  • Datum: 20020817
  • Plats: Vetlanda
  • Visad för ras Gotlandsruss
Härstamning

 

Exteriör & Mått

Harmonisk hingst, utmärkt rastyp, något kompakt. Utmärkt framparti, välmarkerad bog, något toppigt kors. Från sidan välbenad, rättställd. Utmärkt skritt med god takt. Taktmässig och bogfri trav.

Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä
       
9 8 9 9 8  
Hälsotillstånd

 

Prestationer och övriga meriter

Han är utställningsmeriterad.

Avkommevärdering

Hingsten har varit i avel sedan 1984 och har t o m år 1996 betäckt 29 ston. Han har 7 bedömda 3-åringar, 6 i kl 1 varav 5 diplom och 1 i kl 2. Han har en godkänd son (Manne 527).

Sammanfattning

Hingsten erhåller förlängt godkännade vid avelsvärdering enligt rasvisa bestämmelser. Tilldelad avelsvärdesklass GI giltig till och med 2007

Avelsvärdering nr 2

  • Datum: 20040425
  • Plats: Vetlanda
  • Visad för ras Gotlandsruss
Härstamning

 

Exteriör & Mått

Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä
       
           
Hälsotillstånd

 

Prestationer och övriga meriter

 

Avkommevärdering

44 betäckta ston 4 gdk hingstar-11 visade 3-åriga ston varav 8 dpl ston (73 %) .

Sammanfattning

Hingsten är avelsvärderad och avkommebedömd. Tilldelad avelsvärdesklass A giltig till och med 2007

Avelsvärdering nr 3

  • Datum: 20050924
  • Plats: Tranemo
  • Visad för ras Gotlandsruss
Härstamning

 

Exteriör & Mått

Maskulin hingst av utmärkt rastyp. Utmärkt sida. Rättställd, välbenad. Avspänd och vägvinnande skritt. Bogfri trav med bra bakbensarbete.

Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä
       
           
Hälsotillstånd

 

Prestationer och övriga meriter

 

Avkommevärdering

59 betäckningar. 6 godkända söner, 8 diplomston => 23,7 % högt kvalificerade avkommor, 1 avkomma med trav under 2 minuter.

Sammanfattning

Hingsten är avkommebedömd. Tilldelad avelsvärdesklass ELIT

Avkommor

Avkommor

Antal: 71

Namn Suffix Kön Färg Födelseår Sto
Barbie 4294 Sto Br 1997 Cinderella 3522
Darwin 30-97-6138 Hingst Ljbr 1997 Pastella 3453
Enets Ronja 3850 Sto Ljbr 1997 Mona 3452
Korall 3852 Sto Ljfx 1997 Kuriosa 3353
Monza 3867 Sto Fx 1997 Antonia 3247
Shadow 30-97-6324 Hingst Fx 1997 Pyrola 2756
Taquette 4704 Sto Ljbr 1997 Jaquette 3524
Thyr 30-97-6610 Hingst Fx 1997 Pepsie 2387
Tomtebos Immra 3864 Sto Fx 1997 Papaya 3162
Winnica 30-97-6261 Sto Ljfx 1997 Winna 3481
Yr 30-97-6024 Hingst Fx 1997 Pomilla 2558
Zeder 30-97-6328 Hingst Ljbr 1997 Zippa 3602
Amaretto 30-98-6938 Valack Fx 1998 Ada 3172
Antika 30-98-6945 Sto Fx 1998 Antonia 3247
Gnejs 30-98-6490 Hingst Ljfx 1998 Gnistan 3611
Manne 527 Hingst Ljbr 1998 Mona 3452
Pakita 4068 Sto Sv 1998 Pomilla 2558
Skansens Brage 30-98-6476 Valack Br 1998 Ida 2307
Tomtebos Jival 30-98-6528 Hingst Blksv 1998 Papaya 3162
Anton 30-99-6930 Hingst Sv 1999 Antonia 3247
Arabella 4117 Sto Sv 1999 Pepsie 2387
Patron 566 Hingst Br 1999 Pawa 3525
Plaza 4086 Sto Br 1999 Pomilla 2558
Tomtebos Kajal 30-99-6980 Hingst Fx 1999 Papaya 3162
Tornado 30-99-7160 Valack Ljfx 1999 Pastella 3453
Truls 30-99-6936 Hingst Gsv 1999 Tilda 3711
Enets Gordon 555 Valack Ljfx 2000 Mona II 2516
Stiliga Nora 4222 Sto Fx 2000 Antonia 3247
Vadeau 4265 Sto Fx 2000 Gissa 2932
Enets Stewart 562 Hingst Fx 2001 Mona II 2516
Mysan av Kullen 4395 Sto Br 2001 Disie 4041
Pommack 30-01-7546 Hingst Br 2001 Pandora 4120
Praktik 30-01-7504 Hingst Br 2001 Pomilla 2558
Troj 30-01-7962 Hingst Ljbr 2001 Tilda 3711
Donna-Lee 30-02-8471 Sto Ljfx 2002 Dilba 3868
Enets Mona-Lisa 30-02-8439 Sto Br 2002 Mona II 2516
Finemang 577 Hingst Fx 2002 Tomtebos Givanna 3712
Lill Trixi 4411 Sto Sv 2002 Phillippa 3526
Metod 590 Hingst Ljbr 2002 Danni 4040
Clarizza 4572 Sto Ljbr 2003 Tomtebos Givanna 3712
Enets O.P Andersson 604 Hingst Fx 2003 Mona II 2516
Myntha 4550 Sto Fx 2003 Myrrha 2983
Sandlidens Emma 30-03-8767 Sto Fx 2003 Eriksbyns Enya 30-97-6331
Taipan 30-03-8540 Hingst Fx 2003 Pepperonia 3521
Emil i Torp 30-04-8678 Hingst Br 2004 Elektra 3622
Kämpe Dunder 30-04-8916 Hingst Ljfx 2004 Kämpe-Lisa 4263
Kämpe Moa 4954 Sto Fx 2004 Docka 2902
Rösli 4641 Sto Fx 2004 Rosalinda 4010
Fågelös Indra 4876 Sto Br 2005 Dulita 3068
Kämpe Max 30-05-0250 Hingst Fx 2005 Docka 2902
Topaz 30-05-0252 Hingst Br 2005 Zippa 3602
Darling 5174 Sto Br 2007 Dådra 4123
Theodor 631 Hingst Ljbr 2007 Dahlia 2955
Toj 30-07-1042 Hingst Br 2007 Lisette 5234
Diones Madicken 5288 Sto Fx 2008 Diamanth 4874
Duschess 5209 Sto Ljfx 2008 Dilba 3868
Kämpe Lycke 30-08-0116 Valack Ljfx 2008 Kämpe-Lisa 4263
Demmi 5404 Sto Br 2009 Dilba 3868
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 Sto Fx 2009 Mariekex 30-04-0001
Kämpe Reko 30-09-0190 Valack Ljfx 2009 Kämpe-Lisa 4263
Daimond 30-10-0174 Valack Ljfx 2010 Dådra 4123
Dinova 30-10-0123 Sto Ljbr 2010 Diamanth 4874
Donya 5475 Sto Br 2010 Disa 5001
Kämpe Brunte 30-10-0070 Valack Br 2010 Kämpe-Lisa 4263
Prizmas Diona 30-11-0259 Sto Ljfx 2011 Diamanth 4874
Prizmas Hillman 30-11-0236 Hingst Br 2011 Hurra 3449
Prizmas Kenzo 30-11-0238 Valack Ljbr 2011 Kvarts-Gull 4314
Prizmas Lucas 30-11-0234 Hingst Fx 2011 Lucy 5141
Ålstads Embla 5615 Sto Fx 2011 Hassela 4784
Prizmas Haldo 30-12-0156 Hingst Br 2012 Hurra 3449
Thanick 30-12-0268 Hingst Ljbr 2012 Lady Nikita 5031

Avkommors exteriörbedömning

Antal: 146

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac. Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
Barbie 4294 8 8 8 7 7   38           2003 Sommarpremiering  
Darwin 30-97-6138             0 S         2004-08-21 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Darwin 30-97-6138 8 7 8 8 8   39 S 3 5     2004-09-26 Axevalla travbana Skaraborgs Ponnyavel
Enets Ronja 3850 9 8 8 8 7   40 Diplom         2000 Sommarpremiering  
Enets Ronja 3850 8 8 9 9 7   41 G 3 7 7   2007-08-26 Elmia Östruss
Enets Ronja 3850 9 8 8 7 7   39 silver 3 6 4   1999-09-05 Tingsryd Östruss
Korall 3852 9 9 7 7 9   41 Diplom         2000 Sommarpremiering  
Monza 3867 0 8 7 6 0   21 Klass II         1998 Sommarpremiering  
Monza 3867 8 7 8 8 8   39 Klass I         2000 Sommarpremiering  
Monza 3867 8 8 8 7 7   38 - 2 5     2008-04-05 Rockelstad Södermanlands Hästavelsförening
Shadow 30-97-6324 8 9 8 7 7   39 Klass I         1999 Sommarpremiering  
Taquette 4704             0           2007 Sommarpremiering  
Taquette 4704 9 9 8 8 7   41 Guld       * Bästa Äldre Sto 2013-07-13 Drop in-utställning. Sundbyholms travbana Mälardalens Russavelsför. Eskilstuna Ponnytravsäll
Taquette 4704 9 8 7 7 9   40 Guld 1 1     2013-06-30 Utställning. Salsta Södermanlands Hästavelsförening
Tomtebos Immra 3864 8 9 8 9 8   42 Diplom         2000 Sommarpremiering  
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 8 8   42 G 1 10 7 SC BIM 2003-08-09 Tvååker Svenska Russavelsföreningen
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 9 8   43 G 1 9 7   2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 8 8   42 G 1 13 4   2007-09-22 Håcksvik VästRuss
Tomtebos Immra 3864 8 8 8 8 8   40 G 5 7 9   2008-09-13 Torestorp VästRuss
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 8 8   42 G 1 3 7 Sto Champion 2009-08-29 Torestorp VästRuss
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 8 8 0 42 Guld 1 4 8 Klassvinnare 2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Tomtebos Immra 3864 9 9 8 9 8   43 Guld 2 4 9   2002-08-18 Riksutställning. Vetlanda SkåneRuss/VästRuss/ÖstRuss
Tomtebos Immra 3864 9 9 9 8 8   43 Guld 1 11 6   2000-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Tomtebos Immra 3864 8 8 8 9 7   40 Guld 2 4 4   1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Winnica 30-97-6261 9 8 8 8 9   42 Diplom         2000 Sommarpremiering  
Winnica 30-97-6261 8 8 8 9 8   41 G 6 20 7   2003-08-02 Stjärnhov Svenska Russavelsföreningen
Winnica 30-97-6261 9 10 8 9 9   45 G 1 9 7B   2004-07-31 Sundbyholms travbana Mälar-Russ
Winnica 30-97-6261 9 8 8 10 8   43 G 2 12 7   2004-09-12 Skansen, Stockholm Guldruss
Winnica 30-97-6261 9 8 8 9 9   43 G 1 7 7 Res BIS 2005-09-11 Skansen Guldruss
Winnica 30-97-6261 8 9 8 9 9   43 G 1 7   Reserv BIS 2005-07-23 Norrveda Gård, Vätö Mälar-Russ
Winnica 30-97-6261 8 8 8 9 9   42 G 2 13 7   2006-08-06 Ösmo Mälar Russ
Winnica 30-97-6261 8 8 8 9 9   42   1 1     2007-06-17 Jakobsberg Stockholms Ponnyavelsförening
Winnica 30-97-6261 9 8 8 8 9   42 G 2 11 7   2002-09-08 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Winnica 30-97-6261 9 9 8 9 8   43 g 1 10 7b Bästa äldre sto, reserv BIS 2001-08-01 Stora Sundby Mälar-Russ
Winnica 30-97-6261 9 9 9 8 8   43 Guld 2 11 6   2000-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Winnica 30-97-6261 9 9 9 9 9   45 Guld 1 6 7   2001-09-09 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Winnica 30-97-6261   7 7 8     22 Silver 5 5 2   1997-10-11 Fölchampionat, Sindarve Garda Föreningen Gotlandsruss
Yr 30-97-6024 8 9 8 7 8   40 Guld 1 5 13   2001-08-18 Jularp Höör Skånes Russavelsförening
Antika 30-98-6945 8 7 7 7 7   36 Klass II         2001 Sommarpremiering  
Manne 527 8 8 8 8 8   40 G 1 1   BIR 2003-10-05 Vetlanda Jönköpings Läns Ponnysällskap
Manne 527 8 9 8 8 8   41 Guld 3 4 11   2002-08-18 Riksutställning. Vetlanda SkåneRuss/VästRuss/ÖstRuss
Manne 527   9 7 8     24 Guld 5 10 2   1998-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Pakita 4068 9 8 8 9 8   42 Diplom         2001 Sommarpremiering  
Skansens Brage 30-98-6476 0 8 8 7 0   23 Klass I         1999 Sommarpremiering  
Skansens Brage 30-98-6476 8 7 7 7 7   36 S 4 5     2005-06-06 Norrveda Gård, Vätö Roslagens Ponnyavelsförening
Skansens Brage 30-98-6476 8 8 8 7 7   38 S 2 4 12 Russ   2006-07-23 Roo gård, Åkersberga Roslagens Ponnyavelsförening
Skansens Brage 30-98-6476   8 7 7     22 Silver 8 10 2   1998-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Anton 30-99-6930 8 7 7 8 7   37 Klass II         2000 Sommarpremiering  
Arabella 4117 8 7 8 8 7   38 Klass I         2002 Sommarpremiering  
Patron 566 9 9 8 10 9   45 G 2 9 11   2004-08-08 Tingsrydstravet, Tingsryd Riksruss
Patron 566 9 9 9 10 9   46   2 18 GM1A GI 2007-08-26 Elmia Östruss
Patron 566 9 8 9 9 9   44 G 1 5 11 ResBIS 2008-07-09 Stånga GotlandsRuss
Patron 566 9 8 9 9 10   45 G 1 1 11 Res BIS 2009-07-14 Lärbro GotlandsRuss
Patron 566 9 8 9 9 9   44   3 12     2009-08-08 Elmia, Jönköping Svenska Russavelsföreningen
Patron 566 9 8 8 9 9   43 G 1 5 12   2012-07-05 Stånga Föreningen Gotlandsruss
Patron 566 8 7 8 8 7   38 Silver 1 1 1 Unghingstchampion 2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Plaza 4086 8 8 8 8 8   40 Diplom         2002 Sommarpremiering  
Plaza 4086 8 8 8 7 7   38 S 7 8 9   2006-09-03 Moheda Öst Russ
Plaza 4086 8 8 8 9 7   40 G 4 9 7   2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Plaza 4086 8 7 8 8 8   39 Silver 1 1 8   2015-08-15 Fogdagården i Tingsryd Östruss
Tomtebos Kajal 30-99-6980 8 8 8 8 8   40 Guld 1 1 3   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Stiliga Nora 4222 8 8 9 8 7   40 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Vadeau 4265 8 7 8 9 8   40 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Vadeau 4265 8 8 8 8 8   40 G 1 3 7   2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Vadeau 4265 8 7 8 9 9   41           2004-06-12 Uddevalla Göteborg och Bohusläns Hästavelsförening
Vadeau 4265 8 7 8 9 8   40 Guld 2 3 4   2002-08-18 Riksutställning. Vetlanda SkåneRuss/VästRuss/ÖstRuss
Vadeau 4265 7 7 8 8 8   38 Silver 3 3 4   2002-09-01 Jutagården Skultorp Västra Sveriges Russavelsförening
Enets Stewart 562 8 8 7 7 8   38 S 1 1 3 UHC 2003-08-09 Tvååker Svenska Russavelsföreningen
Enets Stewart 562 8 8 8 8 8   40 G 2 2     2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Mysan av Kullen 4395 8 8 8 8 7   39 Klass I         2004 Sommarpremiering  
Pommack 30-01-7546 8 7 8 8 8   39 S 2 3     2003-07-27 Rättvik Roslagens Ponnyavelsförening
Pommack 30-01-7546 8 7 7 8 7   37 S 2 2 3   2003-09-14 Skansen Svenska Russavelsföreningen
Pommack 30-01-7546 9 8 8 8 7   40 Guld 1 2 17   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Finemang 577 9 9 9 7 7   41   8 18 GM1a GI 2007-08-26 Elmia Östruss
Lill Trixi 4411 8 8 7 8 7   38 Klass I         2004 Sommarpremiering  
Lill Trixi 4411 7 7 7 8 7   36 Klass II         2005 Sommarpremiering  
Lill Trixi 4411 8 7 8 8 8   39 S 1 3 4   2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Lill Trixi 4411 8 7 8 8 7   38 S     3   2004-09-04 Håcksvik Väst-Russ
Lill Trixi 4411 9 8 7 8 7   39 S 2 3     2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Lill Trixi 4411 8 8 8 8 7   39 S     3   2005-10-01 Håska Stallklubb Väst-Russ
Lill Trixi 4411 8 8 8 8 8   40 G 5 14     2006-09-24 Håcksvik Väst Russ
Lill Trixi 4411 8 9 7 7 8   39 S 2 3 7   2009-08-29 Torestorp VästRuss
Lill Trixi 4411 8 8 8 7 7   38           2011-07-16 Brunnstorp, Vikingstad Svenska Hästavelsförbundet
Metod 590 9 9 8 9 8   43   5 12     2009-08-08 Elmia, Jönköping Svenska Russavelsföreningen
Clarizza 4572 9 9 8 9 8   43 Diplom         2006 Sommarpremiering  
Clarizza 4572 9 8 8 8 8   41 G     3   2004-09-04 Håcksvik Väst-Russ
Clarizza 4572 9 9 8 9 8   43 G 1 4   Ungsto champion, BIS 2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Clarizza 4572 10 9 8 9 8   44 G 1 3 6 Res BIS 2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Clarizza 4572 10 9 8 9 8 0 44 Guld 1 5 9 Best in Show 2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Clarizza 4572 9 9 8 9 7   42 G, Res BIS 1 1   BIR 2013-07-06 Utställning. Stum, Falkenberg Halländska hästavelsföreningen
Enets O.P Andersson 604 8 8 8 7 8   39 S 1 1 18 FC 2003-08-09 Tvååker Svenska Russavelsföreningen
Enets O.P Andersson 604 7 9 7 8 8   39 S 1 1 5   2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Enets O.P Andersson 604             0         Rekommenderad vidare till avelsvärdering 2006-08-24 Björketorp Väst Russ
Enets O.P Andersson 604 8 8 9 8 8   41   7 12     2009-08-08 Elmia, Jönköping Svenska Russavelsföreningen
Enets O.P Andersson 604 8 8 8 8 9   41 Guld 3 3     2010-08-29 Gränna Öst-Russ
Enets O.P Andersson 604 8 8 8 8 8   40 Guld 1 1 12   2016-09-03 Riks. Holmåkra, Björketorp Västra Sveriges Russavelsförening
Myntha 4550 8 8 8 8 7   39 Klass I         2004 Sommarpremiering  
Myntha 4550 9 8 8 9 7   41 Diplom         2006 Sommarpremiering  
Myntha 4550 8 7 8 8 7   38 S 1 1 19   2003-08-09 Tvååker Svenska Russavelsföreningen
Myntha 4550 9 8 7 9 7   40 G 3 4     2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Myntha 4550 8 8 8 8 8   40 G 3 7 9   2008-09-13 Torestorp VästRuss
Emil i Torp 30-04-8678 8 8 8 9 7   40 G 1 2 4   2008-09-07 Valla Östergötlands Ponnysällskap
Emil i Torp 30-04-8678 8 8 8 9 8   41 G 1 2 7   2009-01-31 Vretaskolan Östergötlands Ponnysällskap
Emil i Torp 30-04-8678 8 7 8 8 8   39 S 1 2 13   2009-08-29 Torestorp VästRuss
Emil i Torp 30-04-8678 8 8 7 7 8   38 Silver 1 1     2010-08-29 Gränna Öst-Russ
Kämpe Dunder 30-04-8916             0         Ej rekommenderad vidare till avelsvärdering 2006-08-24 Björketorp Väst Russ
Kämpe Moa 4954 7 7 8 8 7   37           2009 Sommarpremiering, Svenljunga  
Kämpe Moa 4954 6 7 7 7 8   35 Klass II         2006 Sommarpremiering  
Kämpe Moa 4954 7 7 7 8 9   38 S 1 3 8   2015-10-04 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Rösli 4641 9 8 7 7 8   39 Klass I         2006 Sommarpremiering  
Rösli 4641 9 9 7 8 7   40           2009 Sommarpremiering, Svenljunga  
Rösli 4641 9 9 8 8 8   42 Diplom         2007 Sommarpremiering  
Rösli 4641 9 9 8 8 7 0 41 Guld 4 13 7   2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Fågelös Indra 4876 9 8 8 9 7   41 Diplom         2008 Sommarpremiering  
Fågelös Indra 4876 9 8 8 7 7   39   1 1   BIR 2007-07-28 Tidaholm Skaraborgs Ponnyavel
Kämpe Max 30-05-0250 6 6 8 7 8   35 Klass II         2006 Sommarpremiering  
Topaz 30-05-0252 8 7 8 7 8   38           2008 Sommarpremiering  
Topaz 30-05-0252 8 7 7 7 8   37 Klass II         2006 Sommarpremiering  
Darling 5174 9 9 8 9 8 0 43 Guld 1 6 6 Ungsto Champion 2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Darling 5174 10 9 8 8 9   44 Diplom         2010-08-01 Uddetorp HS i Skaraborg
Theodor 631 9 9 8 8 8 0 42 Guld 1 1 5 Unghingst Champion 2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Theodor 631 10 9 8 9 8   44 G 1 6 11 BIR 2012-08-12 Riksutställning. Vetlanda Svenska Russavelsföreningen
Diones Madicken 5288 7 7 7 8 8   37 S 4 4 7   2010-10-24 Mantorp Östergötlands Ponnysällskap
Diones Madicken 5288 7 7 8 8 7   37 Klass II 4 4     2011-09-24 Vreta Naturbruksgymnasium. Uppsamling Svenska Hästavelsförbundet
Duschess 5209 9 9 8 9 8   43 Diplom 1 2     2011-07-31 Uddetorps Naturbruksgymnasium, Skara Hushållningssällskapet Skaraborg
Duschess 5209 9 9 8 9 7   42   1 2 6 BIR, BIS 2011-10-01 Hanaskede, Axvall Skaraborgs Ponnyavelsförening
Duschess 5209 9 9 8 9 8   43 G 3 15 7   2012-07-05 Stånga Föreningen Gotlandsruss
Duschess 5209 9 9 8 9 8   43 G 2 12 7   2012-08-12 Riksutställning. Vetlanda Svenska Russavelsföreningen
Duschess 5209 9 8 8 9 8   42 Guld 3 10 7   2013-08-01 Utställning: Vägume, Lärbro Gotlands-Russ
Duschess 5209 9 8 7 8 8   40 Guld 2 8 7   2014-09-06 Lövsta, Roma Föreningen Gotlandsruss
Duschess 5209 9 9 8 9 9   44 Guld 1 3 7 Reserv BIR 2016-07-14 Gropen, Stånga Föreningen Gotlandsruss
Duschess 5209 9 8 9 9 9 0 44   1 5 7 BIS 2017-07-19 Othem, Slite. Föreningen Gotlandsruss
Kämpe Lycke 30-08-0116 8 8 7 7 7   37 Klass II         2010-08-01 Uddetorp HS i Skaraborg
Kämpe Lycke 30-08-0116 8 8 7 8 7   38   1 1 3 BIR 2014-05-18 Hanaskede, Axvall Skaraborgs Ponnyavel
Demmi 5404 9 9 7 7 7   39 Klass I 3 6     2012-07-22 Uddetorp Naturbruksgymn., Skara HS Skaraborg
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 7 7 8 7   37 S 9 9 4   2011-08-20 Gotlandsruss Riksutställning, Örebro Svenska Russavelsföreningen
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 8 7 8 7   38 Silver 1 3     2011-03-05 Kumla Örebro Ponnyavelsförening
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 9 7 8 8   40 Gld 1 2     2013-01-26 Kvinnerstaskolan, Örebro Örebro Ponnyavelsförening
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 8 7 8 7   38 Silver 3 6     2017-02-11 Vittvång, Örebro Örebro Ponnyavelsförening
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 8 7 8 7   38 Silver 3 3 10   2017-08-13 Vittvångs gård, Örebro Örebro Ponnyavelsförening
Kämpe Reko 30-09-0190 8 8 7 8 7   38 silver         2013-05-09 Utställning. Axvalla travbana, Axvall Väst Russ
Kämpe Reko 30-09-0190 8 8 7 8 7   38 Klass I 1 1   Godkänt KBI 2013-07-27 Sommarpremiering. Uddetorp, Skara HS Skaraborg
Donya 5475 9 8 7 9 8   41 Diplom 1 3     2013-09-07 Sommarpremiering. Uddetorp, Skara HS Skaraborg
Kämpe Brunte 30-10-0070 7 7 8 8 7 0 37 Silver 2 2 17B   2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Kämpe Brunte 30-10-0070 7 7 7 9 9   39         KBI 97877=38 2014-08-23 Uddetorp, Skara HS Skaraborg
Ålstads Embla 5615 8 8 8 8 7   39 Klass I         2014-09-27 Uddetorp, Skara HS Skaraborg

Avkommors treårstest

Antal: 2

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp H TH Datum Plats Arrangör
Enets O.P Andersson 604 8 8 8 7 9 7 7 7 2006-08-13 Ölmstad, Gränna (3-års t) Jönköpings Läns Ponnysällskap
Korsgårdens Muffins 30-09-0033 8 8 7 8 7 7 7 8 2012-05-19 3-årstest. Ökna Södermanlands Hästavelförening

Avkommors kvalitetsbedömning

Antal: 1

Namn V1 TV1 V2 TV2 H TH Skritt Trav Galopp TG Exteriör Datum Plats Arrangör
Enets O.P Andersson 604 10 10     8 7 6 8 8 8 40 2007-09-02 Gränna (3-årstest + kvalitetsbedömning) Jönköpings Läns Ponnysällskap

Avkommors tävlingsresultat

Antal: 22

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010 summerade per avkomma, år och gren

Namn År Gren Antal starter Poängsumma
Winnica 30-97-6261 2012 Dressyr 2 0
Winnica 30-97-6261 2012 Hoppning 2 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2010 Hoppning 2 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012 Dressyr 5 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013 Dressyr 17 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2014 Hoppning 2 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015 Dressyr 1 0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015 Hoppning 9 0
Enets Gordon 555 2016 Dressyr 7 0
Enets Gordon 555 2016 Hoppning 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016 Hoppning 10 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017 Dressyr 2 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017 Hoppning 17 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018 Hoppning 5 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018 Lista 1 0
Duschess 5209 2013 Dressyr 1 0
Duschess 5209 2014 Dressyr 8 0
Duschess 5209 2015 Dressyr 25 14
Duschess 5209 2015 Hoppning 6 0
Duschess 5209 2016 Dressyr 18 0
Duschess 5209 2017 Dressyr 10 0
Duschess 5209 2017 Hoppning 10 0


Antal: 161

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010

Namn Datum Arrangör Status Gren Klass Poäng Plats Resultat
Winnica 30-97-6261 2012-04-21 Stäket Ryttarnas HSF Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 4 55.92
Winnica 30-97-6261 2012-04-22 Haningebygdens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 60 17
Winnica 30-97-6261 2012-05-13 Waxholms Fältrittklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 5 57.85
Winnica 30-97-6261 2012-05-26 Täby Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 9 Ute
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2010-05-09 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2010-05-09 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 7
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012-09-22 Länghems Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 3 64.07
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012-10-13 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 2 59.25
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012-10-13 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 5 60.0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012-10-13 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:0 2006 (Utgår 2015) 0 5 60.0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2012-10-28 Bollebygds Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 57.24
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-04-13 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 1 64.65
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-04-13 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 1 69.82
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-04-13 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lagtävling 0 1 69.82
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-05-18 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Regional Dressyr Lätt A:1 2007 0 3 61.05
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-05-18 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 62.24
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-05-18 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Regional Dressyr LAGKLASS 0 2 62.24
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-06-09 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt B:1 0 2 66.03
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-06-09 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 65.0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-06-09 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 66.03
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-06-29 Marks Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 61.89
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-08-18 Bollebygds Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:1 2006 0 1 63.44
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-08-18 Bollebygds Ridklubb Regional Dressyr Lätt A:1 2007 0 1 59.73
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-08-24 Nääs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 62.75
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-09-14 Vänersborgs Ryttarförening Regional Dressyr Lätt B:1 2006 0 3 63.1
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-09-14 Vänersborgs Ryttarförening Regional Dressyr Lätt A:1 2007 0 3 62.23
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-09-29 Hällingsjö Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 61.37
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2013-09-29 Hällingsjö Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt A:1 2007 0 3 55.26
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2014-10-04 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.1 (A+A) 0 1 0+0
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2014-10-04 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 18
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-03-29 Tjörns Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 4 53.51
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-04-06 Tanums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Inverkan 0 1 7+21
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-04-06 Tanums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 7 10
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-04-06 Tanums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Inverkan 0 8 7+21
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-04-06 Tanums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Inverkan 0 1 7+21
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-05-03 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 9 17
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-05-03 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A:Inverkan 0 10 7+17
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-05-03 Stenungsunds Hoppryttarförening Lokal Hoppning 80, A:Inverkan 0 10 7+17
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-05-31 Tjörns Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 10 Ute
Tomtebos Kajal 30-99-6980 2015-05-31 Tjörns Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:Inverkan 0 8 30+33
Enets Gordon 555 2016-05-21 Tönnersa Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 7 60.0
Enets Gordon 555 2016-06-04 Hallands Equestrians Ridsportförening Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 6 54.07
Enets Gordon 555 2016-06-04 Hallands Equestrians Ridsportförening Lokal Dressyr Ryttartest inl. klass (4 ryttare) 2006 0 8 65.0
Enets Gordon 555 2016-06-04 Hallands Equestrians Ridsportförening Lokal Dressyr Ryttartest inl. klass (4 ryttare) 2006 0 8 65.0
Enets Gordon 555 2016-07-02 Skedala Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 6 65.0
Enets Gordon 555 2016-07-02 Skedala Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 6 65.0
Enets Gordon 555 2016-07-03 Skedala Ridklubb Lokal Hoppning Lätt E, A 0 4 Ute
Enets Gordon 555 2016-07-16 Eksätra Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 5 60.55
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-03-12 Mariestads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt E, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-03-12 Mariestads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 17 Ute
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-04-02 Essunga Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A 0 10 8
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-04-23 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-04-23 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning 80, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-05-22 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-05-22 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-06-11 Mölltorps Ridsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 16 19
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-06-11 Mölltorps Ridsällskap Lokal Hoppning 80, A:Inverkan 0 17 0+22.2
Kämpe Dunder 30-04-8916 2016-08-28 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 17
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-09 Tidaholmsbygdens Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-09 Tidaholmsbygdens Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-09 Tidaholmsbygdens Hästklubb Lokal Hoppning 80, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-22 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-22 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-04-22 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning 80, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-01 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-01 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning 80, A:Inverkan 0 1 16+18.1
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-06 Hjo Hästsportklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 0 2 66.85
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-06 Hjo Hästsportklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 2 66.85
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-21 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:1a 0 6 6
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-21 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:Inverkan 0 9 0+20.5
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-05-21 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning 85, A:Inverkan 0 9 0+20.5
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-09-23 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-09-23 Töreboda Hästklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 0+0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-11-05 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 Ute
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-11-05 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 20 Ute
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-11-17 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning 60, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2017-11-17 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt E, A:Clear Round 0 1 0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-03-25 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 0+0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-03-25 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 0+0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-03-25 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 0+0
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-06-03 Kinnekulle Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt E+, A:Clear Round 0 6 15
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-06-03 Kinnekulle Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt E+, A:Inverkan 0 14 Ute
Kämpe Dunder 30-04-8916 2018-06-03 Kinnekulle Hästsportklubb Ingen Lista laganmälan glöm ej skriva för vilket lag 0 14 Ute
Duschess 5209 2013-11-09 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 5 50.18
Duschess 5209 2014-08-09 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 13 54.82
Duschess 5209 2014-08-24 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 4 54.63
Duschess 5209 2014-09-07 Hemseortens Rid- och körklubb Lokal Dressyr Dressyrryttartest I:1 2006 0 999 740.0
Duschess 5209 2014-09-21 Hoburgs Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:1 2006 0 3 51.72
Duschess 5209 2014-09-21 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 3 55.35
Duschess 5209 2014-10-11 Gotlands Lantliga RF Lokal Dressyr Dressyrryttartest I:1 2006 0 999 57.5
Duschess 5209 2014-10-11 Gotlands Lantliga RF Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 2 54.81
Duschess 5209 2014-10-25 Stenkyrkaortens Ridklubb Lokal Dressyr Dressyrryttartest I:1 2006 0 1 770.0
Duschess 5209 2015-03-14 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 54.44
Duschess 5209 2015-04-12 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 2 58.83
Duschess 5209 2015-04-12 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 1 59.1
Duschess 5209 2015-05-24 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 3 54.66
Duschess 5209 2015-06-06 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 5 55.55
Duschess 5209 2015-06-06 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 51.78
Duschess 5209 2015-08-08 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 3 59.83
Duschess 5209 2015-08-08 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 2 61.25
Duschess 5209 2015-08-22 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 51.48
Duschess 5209 2015-08-22 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 49.1
Duschess 5209 2015-09-06 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 3 61.33
Duschess 5209 2015-09-06 Wisby Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:1 2015 7 1 62.32
Duschess 5209 2015-09-06 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 3 61.33
Duschess 5209 2015-09-06 Wisby Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:1 7 1 62.32
Duschess 5209 2015-09-27 Gripens Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 1 66.83
Duschess 5209 2015-09-27 Gripens Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 0 5 63.57
Duschess 5209 2015-10-04 Gotlands Lantliga RF Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 59.63
Duschess 5209 2015-10-04 Gotlands Lantliga RF Lokal Dressyr Lagdressyr - olika program 0 9  
Duschess 5209 2015-10-10 Hemseortens Rid- och körklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 7 8
Duschess 5209 2015-10-10 Hemseortens Rid- och körklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+4
Duschess 5209 2015-10-18 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 11 60.37
Duschess 5209 2015-10-18 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2015 0 2 55.0
Duschess 5209 2015-10-18 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 11 60.37
Duschess 5209 2015-10-18 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 2 55.0
Duschess 5209 2015-10-25 Hoburgs Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Duschess 5209 2015-10-25 Hoburgs Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Duschess 5209 2015-11-07 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 55.74
Duschess 5209 2015-11-07 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lagdressyr - olika program 0 3 55.74
Duschess 5209 2015-11-07 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 6 50.35
Duschess 5209 2015-11-15 Wisby Ridklubb Regional Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 3 4
Duschess 5209 2015-11-15 Wisby Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 4
Duschess 5209 2016-04-24 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 2 64.63
Duschess 5209 2016-04-24 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 61.78
Duschess 5209 2016-05-08 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 61.85
Duschess 5209 2016-05-08 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 65.17
Duschess 5209 2016-06-04 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2015 0 3 67.0
Duschess 5209 2016-06-04 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 1 66.42
Duschess 5209 2016-08-06 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 1 68.88
Duschess 5209 2016-08-06 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 2 63.75
Duschess 5209 2016-08-07 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 2 63.7
Duschess 5209 2016-08-07 Hoburgs Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:1 0 5 64.64
Duschess 5209 2016-08-21 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 64.07
Duschess 5209 2016-08-21 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2015 0 3 56.96
Duschess 5209 2016-08-21 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 64.07
Duschess 5209 2016-08-21 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 56.96
Duschess 5209 2016-09-18 Vänsta Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 59.63
Duschess 5209 2016-09-18 Vänsta Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 0 4 57.5
Duschess 5209 2016-10-02 Gotlands Lantliga RF Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 1 65.92
Duschess 5209 2016-10-02 Gotlands Lantliga RF Regional Dressyr Lätt B:1 0 2 63.57
Duschess 5209 2017-04-09 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 59.64
Duschess 5209 2017-04-15 Hoburgs Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Duschess 5209 2017-04-15 Hoburgs Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Duschess 5209 2017-04-22 Hoburgs Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:2 2016 0 1 68.0
Duschess 5209 2017-05-06 Suderbys Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:2 2016 0 3 61.33
Duschess 5209 2017-05-06 Suderbys Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:2 2016 0 3 61.33
Duschess 5209 2017-05-20 Suderbys Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Duschess 5209 2017-05-20 Suderbys Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Duschess 5209 2017-05-27 Wisby Ridklubb Regional Dressyr Lätt B:3 2007 0 1 65.6
Duschess 5209 2017-05-27 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:3 2007 0 1 65.6
Duschess 5209 2017-06-03 Gotlands Lantliga RF Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Duschess 5209 2017-06-03 Gotlands Lantliga RF Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 0+0
Duschess 5209 2017-08-05 Norra Gotlands Ridklubb Lokal Hoppning 90, A:1a 0 9 0
Duschess 5209 2017-09-03 Traume Ridsällskap Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Duschess 5209 2017-09-03 Traume Ridsällskap Lokal Hoppning 90, A:1a 0 6 0+0
Duschess 5209 2017-09-10 Stenkyrkaortens Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 2 64.07
Duschess 5209 2017-09-10 Stenkyrkaortens Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 0 1 65.89
Duschess 5209 2017-09-23 Wisby Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:2 2016 0 4 59.83
Duschess 5209 2017-10-01 Suderbys Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 Utg
Duschess 5209 2017-10-07 Gotlands Lantliga RF Regional Dressyr Lätt B:1 0 3 63.57

 

Antal: 1

Äldre tävlingsresultat från regionala, nationella och elittävlingar

Namn År Poäng Licensnr. Placeringar
Kämpe Reko 30-09-0190 2013     KBI: 8-8-7-6-9=38 p

Ponnytrav, livsresultat

Namn Rekord Prispengar Starter Förstaplatser Andraplatser Tredjeplatser
Darwin 30-97-6138 *1.53,0 K, *1.55,4 AK 24050 70 19 9 10
Winnica 30-97-6261 1.55,1 K, *1.56,5 AK 14400 66 7 13 10
Anton 30-99-6930 2.58,4 K 0 3 0 0 0
Vadeau 4265 2.23,1 M, 2.24,3 AM 575 8 0 0 0


Ponnytrav, årsresultat

Namn År Prispengar Starter Förstaplatser Andraplatser Tredjeplatser
Darwin 30-97-6138 2001 300 3 0 0 0
Darwin 30-97-6138 2002 2125 7 1 3 1
Darwin 30-97-6138 2003 4375 12 5 1 1
Darwin 30-97-6138 2004 4625 8 4 1 1
Darwin 30-97-6138 2005 1375 6 1 0 2
Darwin 30-97-6138 2006 750 4 0 1 0
Darwin 30-97-6138 2007 3275 6 2 1 1
Darwin 30-97-6138 2008 3825 11 3 2 0
Darwin 30-97-6138 2009 2075 5 3 0 1
Darwin 30-97-6138 2010 275 1 0 0 1
Darwin 30-97-6138 2011 1050 7 0 0 2
Winnica 30-97-6261 2004 2500 10 2 2 1
Winnica 30-97-6261 2005 2425 16 0 3 4
Winnica 30-97-6261 2006 1900 11 1 2 1
Winnica 30-97-6261 2007 1200 7 1 1 0
Winnica 30-97-6261 2008 2200 11 0 1 2
Winnica 30-97-6261 2011 4175 10 3 4 2
Winnica 30-97-6261 2012 0 1 0 0 0
Anton 30-99-6930 2004 0 3 0 0 0
Vadeau 4265 2003 575 8 0 0 0


Betäckningar

Betäckningar

Från och med födelseår 2010 kan språngrullor registreras i Blå Basen. Äldre språngrullor visas inte här.

Antal: 13

Betäckningsrapportnr Födelseår Resultat Kön Färg Sto
G41921 2010 Gall     De Lizzy 3912
G41922 2010 Föl Valack Ljfx Dådra 4123
G41919 2010 Föl Sto Ljbr Diamanth 4874
G41923 2010 Föl Sto Br Disa 5001
G41920 2010 Föl Valack Br Kämpe-Lisa 4263
K80101 2011 Gall     Zenita 3709
K80102 2011 Föl Sto Ljfx Diamanth 4874
K80103 2011 Föl Hingst Br Hurra 3449
K80104 2011 Föl Valack Ljbr Kvarts-Gull 4314
G41925 2011 Föl Hingst Fx Lucy 5141
G41924 2011 Föl Sto Fx Hassela 4784
L12671 2012 Föl Hingst Br Hurra 3449
L12672 2012 Föl Hingst Ljbr Lady Nikita 5031

Boxskyltar

Namnskylt

Det går att skriva ut en hästskylt i PDF-format. Välj mellan sju olika bakgrunder. Hästens namn, härstamning och uppfödare visas på skylten. PDF-filen öppnas i ett nytt fönster.

Alternativ Bakgrund


Namnskylt med foderstat

Du också skapa en hästskylt som innehåller fodergivor.