Stamtavla

Pass & Nummer

Passinformation

  • Den här hästen har inga uppgifter om pass registrerade i Blå basen. (Hästen kan ha ett utländskt pass, svenskt pass utfärdat före 2009, eller svenskt pass utfärdat av organisation som inte använder Blå basen.)

Hästens Identitetsnummer

Mått & Hälsa

Mätning

År Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä Övriga mått
1989 127        
1990 127        

Resultat

Exteriörbedömning

Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
9 8 8 7 8   40 Guld 1 2 3   1989-07-15 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 8 7 8   41 Guld 1 7 1 Champion hingst 1990-08-25 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
10 9 9 7 8   43 Guld 1 7 11   1990-09-08 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
9 9 9 8 8   43 Guld 2 5 1   1991-07-20 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 8 7 9   42 Guld 2 8 1   1991-08-03 Tomelilla Skånes Russavelsförening
9 10 8 7 9   43 Guld 1 3 1 Champion hingst, Best In Show 1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 8 8 8   42 Guld 1 5 1 BIM, Hingstchampion 1994-07-17 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
9 9 8 8 9   43 guld 1 7 1 Bäst i Motsatt kön 1994-08-13 Riksutställning. Tingsryd. Östruss
9 9 9 8 8   43 Guld 1 3 11 Bäst i motsatt kön, Champion hingst 1996-08-04 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
10 9 8 8 9   44 Guld 1 7 1D GM Best In Show 1997-08-09 Riks. Elmia, Jönköping Östra Sveriges Russavelsförening
10 9 8 8 9   44 Guld 1 8 4 Bästa hingst 2000-08-06 Millenniumutställning, Elmia Jönköping Svenska Ponnyavelsförbundet
            0 Guld 1 1 16 Guld i avkommeklass hingst 2002-08-18 Riksutställning. Vetlanda SkåneRuss/VästRuss/ÖstRuss
9 8 8 8 9   42 G 1 1 12   2009-08-29 Torestorp VästRuss

Avelsvärdering

Avelsvärdesklass

Datum Beslut Glitig t.o.m
19890407 B  
19900317 B  
19910314 AB  
19920815 AB  
19950401 A 1997
19970809 ELIT  
20110327 Superelit  

Avelsvärdering nr 1

  • Datum: 20110327
  • Plats: Grevagården, Skövde - Hingstar för höjning
  • Visad för ras Gotlandsruss
Härstamning

 

Exteriör & Mått

Mankhöjd Bröstomfång Skena Knä
       
           
Hälsotillstånd

 

Prestationer och övriga meriter

 

Avkommevärdering

Linjebildare framförallt inom exteriöraveln, har själv lämnat 10 godkända hingstar, 24 diplomdöttrar samt några med travrekord under 2,00 minuter. Har även avkommor som tävlat inom ridsportens olika grenar. Han är även far, farfar och morfar till flertalet Elitpremierade avkommor, har även lämnat 2 ston som erhållit Superelit.

Sammanfattning

Hingsten är avkommebedömd. Tilldelad avelsvärdesklass Superelit

Avkommor

Avkommor

Antal: 133

Namn Suffix Kön Färg Födelseår Sto
Kåhögs Vilma 30-90-3335 Sto Svbr 1990 Sonette 1299
Lill-Lana 30-90-3359 Sto Sv 1990 Smulan 2795
Madino 30-90-3242 Hingst Fx 1990 Diolina 2880
Mastro 30-90-4300 Valack Sv 1990 Silona 2678
Micro 30-90-4866 Hingst Fx 1990 Betina 30-86-0001
Molly IV 30-90-5249 Sto Sv 1990 Dolly 2629
Mon Cheri 3245 Sto Fx 1990 Mona 2449
Mykonos 452 Hingst Fx 1990 Myrrha 2983
Qulf 30-90-3780 Hingst Fx 1990 Pomona 2762
Qvartz 30-90-3130 Valack Fx 1990 Klarinett 2448
Viktoria 3262 Sto Svbr 1990 Essy 2121
Vilma 3257 Sto Svbr, sth 1990 Pelly 2759
Viska 30-90-3103 Sto Sv 1990 Jasmin 2386
White Star 3263 Sto Fx 1990 Piruette 2760
91:an 30-91-3918 Hingst Isab 1991 Dulona 2559
Bibbilina 30-91-4341 Sto Br 1991 Elin 30-87-2327
Darinka-Bess 30-91-3631 Sto Fx 1991 Ditte Bess 2514
Electra 30-91-4227 Sto Svbr 1991 Betina 30-86-0001
Myson 30-91-3576 Valack Fx 1991 Myrrha 2983
Remil II 30-91-3552 Hingst Fx 1991 Dina 2992
Ulvsbols Svarta Maja 30-91-3787 Sto Sv 1991 Batinga 2989
Xandra 3387 Sto Fx 1991 Safira 2984
Xita 3523 Sto Svbr 1991 Essy 2121
Xtana 3377 Sto Isab 1991 Queen 2793
Amajora 3445 Sto Fx 1992 Amanda 2895
Ariella 30-92-4069 Sto Fx 1992 Safira 2984
Cristalle 30-92-4313 Sto Br 1992 Coralle 3027
Elvira Madigan II 30-92-5525 Sto Gbr 1992 Dulona 2559
Jasmir 30-92-4062 Hingst Fx 1992 Gullviva (ex Gullviva II) 3024
Jårdi 30-92-4343 Sto Gsv 1992 Ticky 3185
Kullens Julia 3849 Sto Fx 1992 Junis 3025
Mimmi 93-92-9016 Sto Fx, sth 1992 Gnuttan
Sandel 30-92-4036 Hingst Ljbr 1992 Farina Magic 2680
Spader 30-92-9086 Hingst Svbr 1992 Emelie svbr f 1986
Stil 30-92-0040 Hingst Br 1992 Mona 2449
Trixa 30-92-4251 Sto Br 1992 Torina 3120
Ulvsbols Russa 30-92-4125 Sto Sv 1992 Batinga 2989
Ylvana 4533 Sto Fx 1992 Tessy 3047
Yvana 3455 Sto Fx 1992 Queen 2793
Amajoda 3595 Sto Sv 1993 Amanda 2895
Celika 3665 Sto Fx 1993 Bonnie 2994
Miramis 30-93-4458 Hingst Fx 1993 Bonzita 2681
Mister Trubbel 30-93-4584 Valack Fx 1993 Mistra 2630
Nalle 30-93-4372 Hingst Fx 1993 Isa 3186
Obelix 93-93-1826 Valack Fx 1993 Obra xx
Robin Hood 30-93-4714 Hingst Svbr 1993 Piruette 2760
Taktik G 480 Hingst Br 1993 Tindra 3048
Zally 30-93-4609 Sto Fx 1993 Ulana 3158
Amor 30-94-4998 Valack Fx 1994 Amanda 2895
Dagmar 3530 Sto Br 1994 Josefin 3051
Elvira Madigan 3598 Sto Fx 1994 Safira 2984
Maja 3528 Sto Mbr 1994 Ulana 3158
Miss Truxa 30-94-5109 Sto Br 1994 Mistra 2630
Myckla 3531 Sto Br 1994 Monic 3049
Mystic 30-94-4812 Hingst Fx 1994 Myrrha 2983
Ulex 30-94-4790 Hingst Sv 1994 Pelly 2759
Uron G 493 Hingst Fx 1994 Telly 3046
Ursus 512 Hingst Br 1994 Tindra 3048
Åsa Linn 30-94-5047 Sto Svbr 1994 Uramba 3159
Åse 30-94-5043 Sto Fx 1994 Queen 2793
Adera 3713 Sto Fx 1995 Telly 3046
Alexa 3714 Sto Br 1995 Tindra 3048
Amanda 3705 Sto Mbr 1995 Ada 3172
Amega 3652 Sto Sv 1995 Pelly 2759
Ella 3715 Sto Br 1995 Josefin 3051
Golden Tjelvar 30-95-5286 Hingst Isab 1995 Isabella Magic 3376
Jikas Russett 3718 Sto Ljbr 1995 Dina 2992
Lilleman J:r 30-95-5542 Hingst Fx 1995 Di-Ja-Na 30-87-2059
Miss Trulsa 30-95-5821 Sto Br 1995 Mistra 2630
Rubin 499 Valack Sv 1995 Ragina 2894
Uttra 3646 Sto Gsv 1995 Unita 3160
Vagant 30-95-5214 Hingst Fx 1995 Queen 2793
Ventil 30-95-5212 Hingst Sv 1995 Xtra 3378
Översten 30-95-5240 Hingst Fx 1995 Prinsess 3380
Bimbo 3740 Sto Blksv 1996 Pelly 2759
Kryptonit Mo 30-96-5660 Hingst Ljbr 1996 Milla 3419
Myrinda 30-96-5881 Sto Br 1996 Lilla Myran 3451
Romea 3760 Sto Svbr 1996 Ragina 2894
Samuraj 30-96-5878 Valack Blksv 1996 Salina 3444
Solglimt 3746 Sto Ljbr 1996 Skogmyrens Jänta 3448
Stinta 30-96-9177 Sto Fx 1996 Diana brun f 1979
XL 507 Hingst Fx 1996 Telly 3046
Xter 508 Hingst Sv 1996 Tindra 3048
Xtractor 30-96-5636 Hingst Fx 1996 Safira 2984
Cola 3862 Sto Br 1997 Tindra 3048
Maya Mirakel 3937 Sto Blksv 1997 Ylisa 3601
Russin 30-97-7451 Sto Sv 1997 Otilia 3618
Safari 30-97-6090 Hingst Fx 1997 Safira 2984
Ymer 516 Hingst Sv 1997 Pelly 2759
Yster 30-97-6018 Hingst Isab 1997 Queen 2793
Brand 30-98-6480 Valack Fx 1998 Bonzita 2681
Diagram 30-98-6432 Valack Fx 1998 Queen 2793
Difus NG 025 Hingst Fx 1998 Zenita 3709
Doja 3976 Sto Br 1998 Tindra 3048
Dunga 30-98-6474 Valack Br 1998 Pelly 2759
Filippa 30-98-6919 Sto Ljfx 1998 Petra 3064
Harri 30-98-9122 Hingst Fx 1998 Polly brun f 1987
Mystique 30-98-6725 Sto Br 1998 Lilla Myran 3451
Yrrol 30-98-6738 Hingst Isab 1998 Yrla 3710
Cindyrella 30-99-7225 Sto Br 1999 Maja 3673
Eja 4152 Sto Fx tigr 1999 Zitan 3732
Enets Mona 4114 Sto Ljfx 1999 Mona II 2516
Esko 30-99-6840 Hingst Isab 1999 Queen 2793
Essan 4116 Sto Br 1999 Tindra 3048
Hansagårdens Prince 30-99-6918 Valack Blksv 1999 Dulona 2559
Masaj 30-99-6974 Hingst Mbr 1999 Xtra 3378
Fana 4221 Sto Blksv 2000 Telly 3046
Fanér 553 Hingst Fx 2000 Queen 2793
Fonda 4295 Sto Br 2000 Tindra 3048
Miss Guldlock 30-00-7461 Sto Isab 2000 Miss Bina 30-96-9093
Miss Melina 30-00-7551 Sto Ljfx 2000 Melba 3855
Wilma 4226 Sto Blksv 2000 Dolly 2629
Zorro 30-00-7624 Hingst Br 2000 Zenita 3709
Goya 4337 Sto Fx tigr 2001 Zitan 3732
Grip 30-01-7646 Valack Bleksv 2001 Telly 3046
Gåva 4335 Sto Fx 2001 Queen 2793
Mirramis 30-01-7870 Hingst Fx 2001 Prillan IV 4121
Mr Bean 30-01-7720 Hingst Isab 2001 Miss Bina 30-96-9093
Tindra 93-01-9029 Sto Rsk 2001 Lucky
Clennart 30-02-8906 Hingst Br 2002 Cinderella 3522
Häckla 4501 Sto Fx 2002 Queen 2793
Issy 4544 Sto Fx 2003 Telly 3046
Jana KL 30-04-0153 Sto Fx 2004 Queen 2793
Jersey 4757 Sto Fx 2004 Soleil 3829
Ofelia Fox 30-04-8887 Sto Fx 2004 Ottilia 30-98-6967
Rimja 30-04-0225 Sto Br 2004 Rimi 4103
Kelly KL 30-05-0357 Sto Br 2005 Telly 3046
Slottsskogens Maximus 30-05-0262 Hingst Fx 2005 Slottsskogens Maja 30-99-7807
Limpar KL 30-06-0522 Hingst Blksv 2006 Telly 3046
NAMNET OKÄNT       2008 Zenita 3709
NAMNET OKÄNT       2008 Ronina 4625
NAMNET OKÄNT       2008 Telly 3046
NAMNET OKÄNT       2008 Queen 2793

Avkommors exteriörbedömning

Antal: 211

Namn Typ HHB Ben Skritt Trav Galopp Summa Plakett Plac. Antal Klass Special Datum Plats Arrangör
Kåhögs Vilma 30-90-3335 8 8 8 7 7   38 Klass I         1993 Sommarpremiering  
Kåhögs Vilma 30-90-3335   8 7 7     22 Silver 6 10 4   1991-07-20 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Mon Cheri 3245 9 8 8 7 8   40 Diplom         1993 Sommarpremiering  
Mon Cheri 3245 9 8 8 7 8   40           1994 Sommarpremiering  
Mon Cheri 3245   8 8 7     23 Silver 2 10 4   1991-07-20 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Mykonos 452 0 8 8 8 0   24 Klass I         1991 Sommarpremiering  
Mykonos 452 8 7 7 8 8   38 Klass I         1992 Sommarpremieringar  
Mykonos 452 8 8 8 8 9   41 Guld 2 13 1B GM   1997-08-09 Riks. Elmia, Jönköping Östra Sveriges Russavelsförening
Mykonos 452 8 7 8 8 9   40 Guld 12 19 GM2   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Mykonos 452 8 7 8 8 8   39 Silver 1 1 3 Champion unghingst 1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Viktoria 3262 8 8 7 7 7   37 Klass II         1993 Sommarpremiering  
Viktoria 3262 8 7 7 8 7   37           1994 Sommarpremiering  
Viktoria 3262 8 7 7 8 7   37 Silver 5 5 10   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Vilma 3257 9 8 7 8 9   41 Diplom         1993 Sommarpremiering  
Vilma 3257 9 8 7 8 8   40           1994 Sommarpremiering  
Vilma 3257 0 0 0 0 0   0           2000 Sommarpremiering  
Vilma 3257 0 0 0 0 0   0           2005 Sommarpremiering  
Vilma 3257 8 8 8 8 8   40 Guld 2 5 10   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Vilma 3257 8 8 9 9 8   42 Guld 3 11 12   1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Viska 30-90-3103   7 6 7     20 Brons 10 10 4   1991-07-20 Örsås, Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
White Star 3263 8 9 8 8 8   41 Klass I         1993 Sommarpremiering  
White Star 3263 9 8 8 8 8   41           1994 Sommarpremiering  
Darinka-Bess 30-91-3631 8 8 8 8 7   39 Klass I         1994 Sommarpremiering  
Myson 30-91-3576 0 9 7 8 0   24 Klass I         1992 Sommarpremieringar  
Myson 30-91-3576 9 8 8 8 8   41 Klass I         1993 Sommarpremiering  
Myson 30-91-3576 8 8 8 6 8   38 Silver 1 2 4   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Myson 30-91-3576 8 7 8 7 8   38 Silver 2 3 15   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Remil II 30-91-3552 7 7 7 8 7   36 Klass II         1994 Sommarpremiering  
Ulvsbols Svarta Maja 30-91-3787 7 7 7 7 8   36 Klass II         1993 Sommarpremiering  
Xandra 3387 9 9 7 8 8   41 Diplom         1994 Sommarpremiering  
Xandra 3387 9 9 7 8 8   41           1995 Sommarpremiering  
Xita 3523 9 8 8 8 8   41 Diplom         1994 Sommarpremiering  
Xita 3523 8 8 8 8 8   40           1996 Sommarpremiering  
Xita 3523 9 8 8 8 8   41           1997 Sommarpremiering  
Xita 3523 8 8 8 8 8   40 Guld 4 9 9   1994-07-17 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Xtana 3377 9 9 8 9 8   43 Diplom         1994 Sommarpremiering  
Xtana 3377 9 9 8 9 8   43           1995 Sommarpremiering  
Xtana 3377 0 0 0 0 0   0           2000 Sommarpremiering  
Xtana 3377             0           2007 Sommarpremiering  
Xtana 3377 9 9 8 8 9   43 Guld 3 4 9   2002-08-18 Riksutställning. Vetlanda SkåneRuss/VästRuss/ÖstRuss
Xtana 3377 9 8 8 9 8   42 Guld 3 7 8   1999-09-05 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Xtana 3377 9 9 8 8 9   43 Guld 1 5 9 Bäst i motsatt kön 1997-06-28 Hörby Arena Skånes Russavelsförening
Xtana 3377 9 8 7 7 8   39 Silver 7 9 9   1994-07-17 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Amajora 3445 9 8 8 8 7   40 Diplom         1995 Sommarpremiering  
Amajora 3445 9 8 8 8 7   40           1996 Sommarpremiering  
Amajora 3445 8 8 6 9 8   39 Silver 6 9 10   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Amajora 3445 9 8 7 8 7   39 Silver 3 5 3   1995-08-12 Riks. Jularp, Höör Svenska Russavelsföreningen
Elvira Madigan II 30-92-5525 8 8 7 7 8   38 Klass I         1995 Sommarpremiering  
Jasmir 30-92-4062 8 8 8 7 6   37 Klass II         1994 Sommarpremiering  
Jasmir 30-92-4062 8 8 8 7 7   38 Silver 1 5 5   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Jasmir 30-92-4062 8 8 7 6 5   34 Brons 3 3 15   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Jasmir 30-92-4062 8 8 8 7 7   38 Silver 1 4 3   1994-07-17 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Jårdi 30-92-4343 8 8 7 7 7   37 Silver 4 4 8   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Jårdi 30-92-4343 8 8 7 7 7   37 Silver 3 5 8   1994-07-17 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Kullens Julia 3849 8 8 8 8 8   40           2000 Sommarpremiering  
Kullens Julia 3849 8 7 6 7 7   35 S 2 2 10   2005-07-06 Fågeltofta Ridhus Skåne-Russ
Trixa 30-92-4251 9 8 7 8 8   40 Diplom         1995 Sommarpremiering  
Trixa 30-92-4251   7 7 8     22 klass II   13 1   1992-09-13 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Trixa 30-92-4251 8 7 7 9 8   39 Silver 3 3 5   1994-09-11 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Trixa 30-92-4251 8 8 7 9 8   40 Guld 6 6 7   1995-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Trixa 30-92-4251 8 7 7 9 7   38 Silver 7 11 7b   1996-08-03 Glanshammar Mälar-Russ
Trixa 30-92-4251 9 8 7 9 8   41 Guld 2 6 4   1994-08-28 Vaxholm Mälardalens Russavelsförening
Ylvana 4533 8 7 8 7 7   37 Klass II         1995 Sommarpremiering  
Ylvana 4533 8 7 7 8 8   38           2006 Sommarpremiering  
Yvana 3455 9 8 8 8 8   41 Diplom         1995 Sommarpremiering  
Yvana 3455 9 9 8 8 8   42           1996 Sommarpremiering  
Yvana 3455 0 0 0 0 0   0           2001 Sommarpremiering  
Yvana 3455 0 0 0 0 0   0           2002 Sommarpremiering  
Yvana 3455             0 ELIT         2010-07-28 Svenljunga HS i Skaraborg
Yvana 3455 8 7 8 8 8   39 Silver 2 2 10   2016-09-03 Riks. Holmåkra, Björketorp Västra Sveriges Russavelsförening
Yvana 3455 8 8 8 8 9   41 Guld 5 11 12   1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Yvana 3455 8 8 8 8 8   40 Guld 5 9 10   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Yvana 3455 8 8 8 8 7   39   1 1 18 3 stochampion 2017-09-03 Torestorp Västruss
Amajoda 3595 8 7 7 8 7   37 Klass II         1996 Sommarpremiering  
Amajoda 3595 8 7 7 8 7   37           1997 Sommarpremiering  
Celika 3665 9 9 7 8 7   40 Diplom         1996 Sommarpremiering  
Celika 3665 9 9 7 8 7   40           1998 Sommarpremiering  
Celika 3665 8 8 7 7 7   37 S 4 4 10   2007-08-04 Sundbyholm Mälarruss
Celika 3665 9 8 8 7 7 0 39 S     Drop-in   2010-07-10 Sundbyholm Mälar-Russ
Celika 3665             0         120 avkommepoäng 2010-09-19 Enköping Svenska Hästavelsförbundet
Celika 3665 8 8 8 6 7   37 Silver 6 7 4   1996-08-17 Herrevadskloster Ljungbyhed Skånes Russavelsförening
Celika 3665 9 8 8 7 7   39 Silver 2 8 5   1995-08-12 Riks. Jularp, Höör Svenska Russavelsföreningen
Obelix 93-93-1826 7 7 8 7 6   35 S 0 0     2007-07-15 Roslagens Ponnyavelsförening
Robin Hood 30-93-4714 8 8 8 7 7   38 Silver 2 4 4   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Taktik G 480 9 8 9 9 8   43 G 3 19 GM2   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Taktik G 480 9 9 9 8 8   43 Guld 1 3 9 Bästa russ på Skansen BIS 1999-09-05 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
Taktik G 480   8 8 8     24 Guld 2 4 6   1993-07-03 Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Taktik G 480 9 9 9 9 8   44 Guld 2 8 4   2000-08-06 Millenniumutställning, Elmia Jönköping Svenska Ponnyavelsförbundet
Taktik G 480 9 8 8 8 10   43 Guld 1 1 11 Best In Show 2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Taktik G 480 9 9 9 8 8   43 Guld 1 1 11 Best In Show 1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Taktik G 480 9 8 9 8 8   42 Guld 1 2 1 BIM, hingstchampion 1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Zally 30-93-4609 8 7 8 7 8   38 Klass I         1996 Sommarpremiering  
Amor 30-94-4998 8 8 8 8 7   39 silver 1 2 13   2000-08-20 SURF, Stöcksjö Nordruss
Amor 30-94-4998 8 8 7 7 8   38 Silver 4 5 13   2001-07-27 Dannero Kramfors Nordruss
Dagmar 3530 8 8 7 7 7   37 Klass II         1997 Sommarpremiering  
Dagmar 3530 9 9 8 6 7   39 Silver 5 7 7   2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Dagmar 3530 8 9 8 8 7   40 Guld 2 2 7   1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Dagmar 3530 8 7 7 6 6   34 Brons 7 7 10   1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Elvira Madigan 3598 8 8 8 7 7   38 Klass I         1996 Sommarpremiering  
Elvira Madigan 3598 9 8 8 8 7   40 Diplom         1997 Sommarpremiering  
Maja 3528 8 7 8 7 6   36 Klass II         1997 Sommarpremiering  
Myckla 3531 8 8 7 8 8   39 Klass I         1997 Sommarpremiering  
Myckla 3531 0 0 0 0 0   0           1998 Sommarpremiering  
Mystic 30-94-4812 0 8 8 7 0   23 Klass I         1995 Sommarpremiering  
Mystic 30-94-4812 8 8 7 8 7   38 Klass I         1996 Sommarpremiering  
Mystic 30-94-4812 8 8 8 7 6   37 Silver 1 3 3   1996-08-04 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Mystic 30-94-4812 8 8 8 8 7   39 Silver 1 3 5 Unghingstchampion 1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Uron G 493 9 8 8 8 9   42 G 1 5 11 Ch r 2005-07-06 Fågeltofta Ridhus Skåne-Russ
Uron G 493 8 8 8 8 9   41 G 2 10 GM 2   2007-08-04 Sundbyholm Mälarruss
Uron G 493 9 8 8 8 10   43 Guld 5 19 GM2   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Uron G 493 9 9 8 7 10   43 Guld 5 8 4   2000-08-06 Millenniumutställning, Elmia Jönköping Svenska Ponnyavelsförbundet
Ursus 512 9 9 8 9 8   43 G 2 4 11   2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Ursus 512 9 9 8 8 8   42 G       Res.BIS 2007-09-01 Vikingstad Östergötlands Ponnysällskap
Ursus 512 9 9 8 8 8   42   1 20 GM2 GI 2007-08-26 Elmia Östruss
Ursus 512 9 9 8 9 8   43 G 2 3 12   2012-08-12 Riksutställning. Vetlanda Svenska Russavelsföreningen
Ursus 512 10 9 8 8 7   42 Guld 6 19 GM2   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Ursus 512 10 9 8 8 7   42 Guld 2 3 12   2002-09-01 Jutagården Skultorp Västra Sveriges Russavelsförening
Ursus 512 9 9 8 8 8   42 Guld 1 2 11 BIM, Hingstchampion 2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Adera 3713 9 9 8 7 8   41 Diplom         1998 Sommarpremiering  
Alexa 3714 9 9 7 8 7   40 Diplom         1998 Sommarpremiering  
Alexa 3714 8 8 8 7 7   38 S 8 10 7   2003-08-09 Tvååker Svenska Russavelsföreningen
Alexa 3714   9 8 8     25 Guld 1 3 7 Fölchampion 1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Amanda 3705 9 9 7 7 8   40 Diplom         1998 Sommarpremiering  
Amega 3652 8 8 8 6 7   37 Klass II         1998 Sommarpremiering  
Amega 3652 8 8 7 7 8   38 S 1 1     2003-08-30 Brunnstorp, Vikingstad Östergötlands Ponnysällskap
Amega 3652 8 7 8 7 8   38 Silver 3 4 8   1997-07-15 Gannarve Klintehamn Föreningen Gotlandsruss
Ella 3715 9 8 6 8 8   39 Klass I         1998 Sommarpremiering  
Ella 3715 8 8 8 7 7   38 S 3 3 7   2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Ella 3715 9 8 8 8 7   40 Guld 3 7 7   2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Jikas Russett 3718 8 7 7 8 8   38 Klass I         1998 Sommarpremiering  
Uttra 3646 7 7 7 8 7   36 Klass II         1998 Sommarpremiering  
Uttra 3646 7 7 7 8 7   36           1999 Sommarpremiering  
Översten 30-95-5240 8 8 8 7 7   38 Klass I         1997 Sommarpremiering  
Översten 30-95-5240 8 8 8 7 8   39 Silver 3 6 14   2002-09-01 Jutagården Skultorp Västra Sveriges Russavelsförening
Översten 30-95-5240 8 8 7 7 7   37 Silver 3 3 13   1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Översten 30-95-5240 7 7 8 7 7   36 Silver 3 3 4   1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Översten 30-95-5240   8 7 8     23 Silver 1 1 1   1996-08-04 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Översten 30-95-5240   8 7 8     23 Silver 1 1 6   1995-07-30 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Bimbo 3740 9 8 8 7 8   40 Diplom         1999 Sommarpremiering  
Bimbo 3740   8 8 8     24 Guld 1 4 15 Fölchampion 1996-08-04 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Kryptonit Mo 30-96-5660   8 8 8     24 Guld 2 4 13   1996-08-17 Herrevadskloster Ljungbyhed Skånes Russavelsförening
Myrinda 30-96-5881 9 8 8 8 7   40 Diplom         1999 Sommarpremiering  
Romea 3760 9 8 8 8 8   41 Diplom         1999 Sommarpremiering  
Romea 3760 0 0 0 0 0   0           2001 Sommarpremiering  
Romea 3760 9 9 8 9 7   42 Guld 1 4 6 Bäst i motsatt kön 1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Samuraj 30-96-5878 8 8 8 7 7   38 Silver 4 6 14   2002-09-01 Jutagården Skultorp Västra Sveriges Russavelsförening
Samuraj 30-96-5878 9 9 8 8 7   41 Guld 1 3 13 Unghingstchampion 1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Solglimt 3746 8 8 6 8 7   37 Klass II         1999 Sommarpremiering  
Solglimt 3746   8 7 8     23 Silver 2 4 15   1996-08-04 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
XL 507 9 9 8 9 7   42   2 14 GM1B GI 2007-08-26 Elmia Östruss
XL 507 9 8 8 8 8 0 41 Guld 1 1 12   2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
XL 507 9 8 8 9 8   42 Guld 3 17 GM1   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
XL 507 10 9 8 8 8   43 Guld 1 4 11   2000-09-10 Guldruss på Skansen, Stockholm Svenska Russavelsföreningen
XL 507 8 8 8 8 9   41 Guld 2 2 11   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
XL 507 9 9 8 8 9   43 Guld 4 8 4   2000-08-06 Millenniumutställning, Elmia Jönköping Svenska Ponnyavelsförbundet
Xter 508 8 8 8       24       GM1B GI 2007-08-26 Elmia Östruss
Xter 508 9 8 8 8 8   41 Guld 6 17 GM1   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Xter 508 8 8 8 7 7   38 Silver 3 3 11   2000-07-14 Stangmalmen Stånga Föreningen Gotlandsruss
Xter 508 9 8 8 8 8   41 Guld 1 1 5   1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Cola 3862 9 9 8 8 9   43 Diplom         2000 Sommarpremiering  
Cola 3862             0           2008 Sommarpremiering  
Cola 3862 9 9 8 9 9   44 G 3 8 9   2004-08-08 Tingsrydstravet, Tingsryd Riksruss
Cola 3862 9 8 8 8 9   42 G 2 4     2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Cola 3862 9 9 8 8 8   42 G 2 2     2007-07-21 Torestorp Västruss
Cola 3862 8 8 8 8 8   40 Guld 2 8 9   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Maya Mirakel 3937 8 8 7 8 8   39 Klass I         2000 Sommarpremiering  
Maya Mirakel 3937 8 8 7 8 7   38 Silver 6 6 6   2000-07-30 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Maya Mirakel 3937   9 7 7     23 Silver 2 4 7   1997-08-03 Örsås Svenljunga Västra Sveriges Russavelsförening
Russin 30-97-7451 8 7 8 8 8   39 Klass I         2000 Sommarpremiering  
Ymer 516 9 9 8 8 7   41 G 4 7 11   2003-07-16 Othem Svenska Russavelsföreningen
Ymer 516 9 9 8 7 8   41 G 2 2 0   2003-09-14 Skansen Svenska Russavelsföreningen
Ymer 516 8 8 8 8 8   40 G 1 2     2003-07-20 Örebro Örebro Ponnyavelsförening
Ymer 516 8 9 8 8 7   40 Guld 11 17 GM1   2002-08-17 Vetlanda Östra Sveriges Russavelsförening
Brand 30-98-6480 8 8 7 7 7   37 Silver 2 2 5   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Doja 3976 9 9 7 8 9   42 Diplom         2001 Sommarpremiering  
Doja 3976             0           2008 Sommarpremiering  
Doja 3976 9 8 8 8 9   42 G 1 6 9 ÄSCH 2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Doja 3976 9 9 8 8 8   42 Guld 1 3 6 Ungstochampion 2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Filippa 30-98-6919 7 7 8 7 7   36 Silver 3 3 6   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Filippa 30-98-6919 8 8 7 7 7   37 Silver 2 3 2   1999-08-01 Borås ridhus Västra Sveriges Russavelsförening
Eja 4152 8 8 8 7 8   39 Klass I         2002 Sommarpremiering  
Enets Mona 4114 9 9 7 8 9   42 Diplom         2002 Sommarpremiering  
Enets Mona 4114 9 8 8 8 9   42 G 1 4     2005-08-14 Hofnäs, Länghem Väst-Russ
Essan 4116 8 8 8 7 10   41 Diplom         2002 Sommarpremiering  
Masaj 30-99-6974 0 8 7 8 0   23 Klass I         2000 Sommarpremiering  
Fana 4221 9 8 7 8 8   40 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Fanér 553 9 9 8 8 8   42 G 1 2 5 BIM 2003-07-16 Othem Svenska Russavelsföreningen
Fanér 553 9 8 9 7 8   41 G 1 2 11 ÄHCHBIM 2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Fanér 553 9 9 9 9 8   44 G 2 8 11   2005-08-06 Mantorps Travbana Svenska Russavelsföreningen
Fanér 553 9 9 9 9 8   44 G 1 4 11 BIS 2006-08-20 Tranemo Väst Russ
Fanér 553 9 9 8 9 10   45   3 18 GM1A GI 2007-08-26 Elmia Östruss
Fanér 553 9 9 8 8 9   43 G 1 4 11 Hingst Champion, Bäst i Rasen 2008-09-13 Torestorp VästRuss
Fanér 553 9 9 8 9 10   45   2 12     2009-08-08 Elmia, Jönköping Svenska Russavelsföreningen
Fanér 553 9 9 8 9 9 0 44 Guld 2 5 11   2010-08-15 Axevalla Väst-Russ
Fanér 553 10 9 8 8 9   44 G 2 6 11   2012-08-12 Riksutställning. Vetlanda Svenska Russavelsföreningen
Fonda 4295 9 8 7 8 8   40 Diplom         2003 Sommarpremiering  
Fonda 4295 8 8 8 8 7   39 S 3 6 9   2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Miss Melina 30-00-7551 8 8 8 7 8   39 Silver 1 2 2   2001-08-12 Håcksvik Västra Sveriges Russavelsförening
Wilma 4226 8 8 7 8 8   39 Klass I         2003 Sommarpremiering  
Goya 4337 8 7 7 8 8   38 Klass I         2004 Sommarpremiering  
Gåva 4335 9 8 7 8 8   40 Diplom         2004 Sommarpremiering  
Gåva 4335 0 0 0 0 0   0           2014-07-24 Svenljunga HS Skaraborg
Mirramis 30-01-7870 8 8 7 7 7   37 Klass II         2002 Sommarpremiering  
Mirramis 30-01-7870 8 8 8 7 7   38 S 11 14     2006-09-24 Håcksvik Väst Russ
Häckla 4501 9 8 8 0 0   25           2005 Sommarpremiering  
Issy 4544 9 9 8 8 8   42 Diplom         2006 Sommarpremiering  
Jersey 4757 8 8 7 8 8   39 Klass I         2007 Sommarpremiering  
Rimja 30-04-0225 7 7 8 7 7   36 Klass II         2006 Sommarpremiering  
Rimja 30-04-0225 8 8 8 7 8   39 Klass I         2007 Sommarpremiering  
Rimja 30-04-0225 8 8 7 8 8   39 S 1 3 19   2004-07-10 Munkagårds Naturbruksgymnasium, Tvååker Väst Russ
Limpar KL 30-06-0522             0         Ej rekommenderad vidare till avelsvärdering 2008-08-21 Björketorp (föruttagning) VästRuss

Avkommors treårstest

Treårstest av avkommor finns ej registrerade.

Avkommors kvalitetsbedömning

Antal: 3

Namn V1 TV1 V2 TV2 H TH Skritt Trav Galopp TG Exteriör Datum Plats Arrangör
Trixa 30-92-4251 10 10 10 10 8 9       6 32 1996-09-29 Mälardalen (kb) Mälardalens Ponnysällskap
Översten 30-95-5240 9 10 9 10 7 8 6 6 6 6 39 1999-10-03 Alingsås (kb) Skaraborgs Ponnyavel
Samuraj 30-96-5878 10 10 10 10 6 6 6 6 7 6 36 2001-10-07 Alingsås (kb) Skaraborgs Ponnyavel

Avkommors tävlingsresultat

Antal: 27

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010 summerade per avkomma, år och gren

Namn År Gren Antal starter Poängsumma
Dagmar 3530 2010 Hoppning 7 0
Dagmar 3530 2011 Hoppning 8 0
Dagmar 3530 2012 Dressyr 3 0
Dagmar 3530 2012 Hoppning 17 0
Dagmar 3530 2013 Hoppning 12 0
Dagmar 3530 2014 Dressyr 1 0
Dagmar 3530 2017 Dressyr 18 0
Dagmar 3530 2018 Hoppning 5 0
Alexa 3714 2012 Dressyr 2 0
Alexa 3714 2012 Hoppning 5 0
Esko 30-99-6840 2014 Hoppning 6 0
Esko 30-99-6840 2015 Hoppning 10 0
Esko 30-99-6840 2016 Hoppning 5 0
Esko 30-99-6840 2017 Hoppning 13 0
Esko 30-99-6840 2018 Hoppning 10 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2010 Dressyr 1 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2010 Hoppning 2 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011 Dressyr 5 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011 Hoppning 7 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012 Dressyr 4 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012 Hoppning 13 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013 Dressyr 8 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013 Hoppning 7 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2015 Hoppning 4 0
Goya 4337 2013 Hoppning 1 0
Goya 4337 2014 Hoppning 4 0
Goya 4337 2015 Hoppning 2 0


Antal: 180

Resultat från tävlingsdatabasen från och med 2010

Namn Datum Arrangör Status Gren Klass Poäng Plats Resultat
Dagmar 3530 2010-05-09 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 17 0+0
Dagmar 3530 2010-05-09 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Dagmar 3530 2010-05-09 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D+, 0 2 0+0
Dagmar 3530 2010-06-12 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Dagmar 3530 2010-06-12 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 4
Dagmar 3530 2010-10-09 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2010-10-09 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 0+4
Dagmar 3530 2011-04-16 Kungälvs Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Dagmar 3530 2011-04-16 Kungälvs Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2011-05-01 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 4
Dagmar 3530 2011-05-01 Lilla Edets Ridklubb Regional Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 15 4
Dagmar 3530 2011-05-14 Stenungsunds Hoppryttarförening Regional Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 0+0
Dagmar 3530 2011-05-14 Stenungsunds Hoppryttarförening Regional Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 Ute
Dagmar 3530 2011-10-01 Östadkulle Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2011-10-01 Östadkulle Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Laghoppning 0 5 0+4
Dagmar 3530 2012-03-10 Trollhättans Fältrittklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-04-01 Marks Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 0+4
Dagmar 3530 2012-04-01 Marks Ridklubb Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-04-14 Gråbo Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 2 50.0
Dagmar 3530 2012-04-14 Gråbo Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 3 53.1
Dagmar 3530 2012-04-14 Gråbo Ridklubb Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 3 53.1
Dagmar 3530 2012-04-21 Föreningen Trollhättans Sportryttare Lokal Hoppning Lätt C+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Dagmar 3530 2012-04-21 Föreningen Trollhättans Sportryttare Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 4
Dagmar 3530 2012-05-12 Valsängs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-05-12 Valsängs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-05-13 Valsängs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-05-13 Valsängs Ryttarförening Regional Hoppning Lätt B, A:Inverkan 0 4 4+46
Dagmar 3530 2012-08-11 Dalslands Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 4
Dagmar 3530 2012-08-11 Dalslands Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt C+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 0+4
Dagmar 3530 2012-09-01 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 10 0+4
Dagmar 3530 2012-09-01 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 4 0+0
Dagmar 3530 2012-09-29 Östadkulle Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Dagmar 3530 2012-09-29 Östadkulle Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 13 0+4
Dagmar 3530 2012-10-21 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C+, A:1a 0 5 0
Dagmar 3530 2012-10-21 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C+, A:1a 0 2 0+4
Dagmar 3530 2013-04-20 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 3 4
Dagmar 3530 2013-04-20 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 5 0+0
Dagmar 3530 2013-04-20 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, 0 5 0+0
Dagmar 3530 2013-05-11 Melleruds Ridklubb Lokal Hoppning 85, A:1a 0 7 0+0
Dagmar 3530 2013-06-08 Valsängs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Dagmar 3530 2013-06-08 Valsängs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 10 0+4
Dagmar 3530 2013-08-24 Lilla Edets Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 0+0
Dagmar 3530 2013-08-24 Lilla Edets Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 4 0+4
Dagmar 3530 2013-09-22 Melleruds Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 0+0
Dagmar 3530 2013-09-22 Melleruds Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 3 0+0
Dagmar 3530 2013-11-02 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 0+4
Dagmar 3530 2013-11-02 Lidköpings Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.6 (A+A:0) med totalfel 0 7 0+0
Dagmar 3530 2014-08-23 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 2 53.75
Dagmar 3530 2017-04-22 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lätt C:1 0 3 67.59
Dagmar 3530 2017-05-01 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 0 3 65.18
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 8 60.55
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 64.44
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 2015 0 3 64.44
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 0 8 60.55
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 0 3 64.44
Dagmar 3530 2017-05-13 Vänersborgs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt B:1 0 3 64.44
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 4 64.63
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 67.22
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 3 67.22
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 0 4 64.63
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 0 3 67.22
Dagmar 3530 2017-05-27 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 0 3 67.22
Dagmar 3530 2017-09-02 Essunga Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 0 1 66.85
Dagmar 3530 2017-09-09 Lilla Edets Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2015 0 5 57.77
Dagmar 3530 2017-09-09 Lilla Edets Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 0 5 57.77
Dagmar 3530 2017-09-24 Ridklubben i Grästorp Lokal Dressyr Lätt C:1 0 1 68.7
Dagmar 3530 2018-04-21 Färgelanda Ridklubb Lokal Hoppning Lätt E+, A:Clear Round 0 1 0
Dagmar 3530 2018-04-21 Färgelanda Ridklubb Lokal Hoppning 75, Laghoppning 0 6 0+0
Dagmar 3530 2018-05-13 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt E+, A 0 1 0
Dagmar 3530 2018-05-13 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning 75, A 0 26 0+0
Dagmar 3530 2018-06-03 Eds Ryttarsällskap Lokal Hoppning 75, A:Inverkan 0 5  
Alexa 3714 2012-04-28 Himledalens Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Alexa 3714 2012-04-28 Himledalens Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 16 0+0
Alexa 3714 2012-07-21 Olsegårdens Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 1 63.21
Alexa 3714 2012-08-11 Frillesås Rid o Körklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 0+1
Alexa 3714 2012-08-11 Frillesås Rid o Körklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 0+18
Alexa 3714 2012-10-13 Himledalens Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 1 64.07
Alexa 3714 2012-10-14 Himledalens Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 4
Esko 30-99-6840 2014-08-17 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 2 4
Esko 30-99-6840 2014-08-17 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 4
Esko 30-99-6840 2014-09-21 Grums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Esko 30-99-6840 2014-09-21 Grums Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 7
Esko 30-99-6840 2014-11-02 Åmåls Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2014-11-02 Åmåls Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.6 (A+A:0) med totalfel 0 4 0+0
Esko 30-99-6840 2015-04-26 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 12
Esko 30-99-6840 2015-05-01 Rudskogens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2015-05-01 Rudskogens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Esko 30-99-6840 2015-05-16 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2015-05-16 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 4
Esko 30-99-6840 2015-05-31 Torsby Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2015-06-14 Bellevue Ponnyridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2015-06-14 Bellevue Ponnyridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2015-07-25 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2015-07-25 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 0+0
Esko 30-99-6840 2016-08-21 Vansbro Ryttarsällskap Lokal Hoppning 60, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2016-08-21 Vansbro Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2016-08-26 Rudskogens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2016-09-03 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2016-09-03 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2017-05-27 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2017-05-27 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-07-15 Filipstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2017-07-15 Filipstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 13
Esko 30-99-6840 2017-07-27 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 Ute
Esko 30-99-6840 2017-08-20 Christinehamns Häst- och Ponnyklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2017-08-20 Christinehamns Häst- och Ponnyklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-08-20 Christinehamns Häst- och Ponnyklubb Lokal Hoppning 85, A:1a 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-09-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-09-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning 85, A:1a 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-09-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Esko 30-99-6840 2017-09-16 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Esko 30-99-6840 2017-09-16 Fryksdalens Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-06-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:1a 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-06-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning 80, A:1a 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-06-02 Hagfors Uddeholms Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-06-30 Hammarö Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-06-30 Hammarö Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt B, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 14
Esko 30-99-6840 2018-07-13 Filipstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 2 0+0
Esko 30-99-6840 2018-07-13 Filipstads Ridklubb Regional Hoppning Lätt C+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 4
Esko 30-99-6840 2018-07-26 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-07-26 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Esko 30-99-6840 2018-07-26 Karlstads Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 1 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2010-10-09 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 4 56.42
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2010-11-21 Nordhallands Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 15 4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2010-11-21 Nordhallands Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 16 0+4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-04-16 Kungälvs Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 7 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-04-16 Kungälvs Hästsportklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-05-14 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 10 4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-05-21 Östadkulle Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 14 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-08-27 Melleruds Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 4 55.55
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-08-27 Melleruds Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 4 55.55
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-01 Marks Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 17
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-01 Marks Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Laghoppning 0 12 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-01 Marks Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, A:1a 0 16 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-15 Föreningen Gäseneryttarna Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 4 51.11
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-15 Föreningen Gäseneryttarna Lokal Dressyr Lätt B:1 2006 0 4 44.48
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2011-10-15 Föreningen Gäseneryttarna Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 4 44.48
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-03-03 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-03-03 Alingsås Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 9 0+4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-03-18 Borås Fältrittklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-03-18 Borås Fältrittklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 6
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-04-08 Råda Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 1 0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-04-08 Råda Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-05-19 Bollebygds Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 15 4
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-06-10 Bollebygds Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-07-01 Föreningen Floby Ryttare Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-12 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 5 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-12 Herrljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-18 Nääs Ryttarförening Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 2 61.85
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-25 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 2 60.74
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-25 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 5 56.29
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-08-25 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Dressyr Lätt C:1 2008 0 5 56.29
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-09-09 Nääs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2012-09-09 Nääs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 7 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-04-20 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 8 0+Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-04-20 Norra Älvsborgs Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D+, 0 8 0+Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-05-11 Melleruds Ridklubb Lokal Hoppning 85, A:1a 0 12 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-08-24 Svenljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-08-24 Svenljunga Ridklubb Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 8 Ute
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-01 Borås Fältrittklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 5 63.75
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-01 Borås Fältrittklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 2 65.35
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-01 Borås Fältrittklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 2 65.35
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-21 Nääs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 6 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-21 Nääs Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Laghoppning 0 7 4+10
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-28 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 2 62.5
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-28 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 3 68.21
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-09-28 Svenljunga Ridklubb Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 3 68.21
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-10-19 Tranemoryttarna Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 8 62.32
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2013-10-19 Tranemoryttarna Lokal Dressyr Lätt C:2 2008 0 2 61.96
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2015-05-30 Lerumsortens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt D+, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 3 6
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2015-05-30 Lerumsortens Ryttarförening Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 4 0+0
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2015-06-07 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning 80, A:Inverkan 0 1 15+19
Hansagårdens Prince 30-99-6918 2015-06-07 Nygårds Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt C, Två faser 317.4.3 (A:0+A:0) 0 11 Ute
Goya 4337 2013-05-11 Falbygdens Hästsportförening Lokal Hoppning Lätt D+, A:1a 0 11 Ute
Goya 4337 2014-05-04 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A 0 15 Ute
Goya 4337 2014-05-04 Skultorps Ryttarsällskap Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 Ute
Goya 4337 2014-05-25 Tibrobygdens Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 0
Goya 4337 2014-05-25 Tibrobygdens Ridklubb Lokal Hoppning Lätt D, A 0 1 24
Goya 4337 2015-05-17 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, A:Clear Round 0 14 Ute
Goya 4337 2015-05-17 Götene Ryttarklubb Lokal Hoppning Lätt D, 0 16 Ute

 

Antal: 11

Äldre tävlingsresultat från regionala, nationella och elittävlingar

Namn År Poäng Licensnr. Placeringar
91:an 30-91-3918 2008 3 239442 HLB 1_0_1 3
Obelix 93-93-1826 2001 4 985121 DLB 2_0_2 4
Obelix 93-93-1826 2002 7 985121 DLA 1_0_1 7
Obelix 93-93-1826 2005 6 985121 DLA 1_0_1 6
Obelix 93-93-1826 2006 19 985121 DLA 3_0_3 19
Obelix 93-93-1826 2007 7 985121 DLA 10_0_1 7
Obelix 93-93-1826 2009 0 985121 DLB 1_0_0 0 DLA 1_0_0 0
Dagmar 3530 2011 0 235289 kat B: 70 3,0,0,0 80 3,0,0,0
Översten 30-95-5240 2010 0 200593 kat B: 70 2,1,0,0
Romea 3760 2010 0 218062 kat B: Lagtävlan för Ponnyallsvenskan 2003 1,0,0,0 Lätt A:P1 2004 1,0,0,0
Safari 30-97-6090 2009 0 246472 HLB 1_0_0 0 DLB 1_0_0 0

Ponnytrav, livsresultat

Namn Rekord Prispengar Starter Förstaplatser Andraplatser Tredjeplatser
Lill-Lana 30-90-3359 2.08,4 K, 2.28,7 AK 11100 72 6 9 2
Myson 30-91-3576 2.29,9 K 350 11 0 1 0
Elvira Madigan II 30-92-5525   0 1 0 0 0
Kullens Julia 3849 2.20,7 L, 2.20,6 AK 3700 15 3 3 4
Sandel 30-92-4036 2.02,7 K, 2.02,2 AM 24715 101 12 9 11
Amor 30-94-4998 2.00,3 M, 1.58,6 AM 23440 122 7 15 11
Uron G 493 1.51,0 M, *1.49,3 AK 16600 53 15 5 2
Ursus 512 2.34,0 K 300 3 0 1 0
Rubin 499 *2.08,7 K 3950 14 5 2 0
Ventil 30-95-5212 2.16,8 K, 2.17,6 AK 2200 23 0 4 1
Kryptonit Mo 30-96-5660 2.22,5 M, 2.20,0 AM 2000 43 0 3 4
XL 507 2.56,0 K 0 2 0 0 0
Ymer 516 *2.25,1 K, 2.25,1 AK 3575 13 5 1 0
Yster 30-97-6018 *2.22,9 K 1700 33 1 1 0
Grip 30-01-7646 *1.59,1 L, 1.55,1 AK 25000 14 1 0 3
Limpar KL 30-06-0522 2.43,5 K 100 6 0 0 0


Ponnytrav, årsresultat

Namn År Prispengar Starter Förstaplatser Andraplatser Tredjeplatser
Lill-Lana 30-90-3359 1995 200 3 0 0 1
Lill-Lana 30-90-3359 1996 975 7 1 1 0
Lill-Lana 30-90-3359 1997 100 4 0 0 0
Lill-Lana 30-90-3359 2000 2050 9 1 2 0
Lill-Lana 30-90-3359 2001 1550 15 1 1 0
Lill-Lana 30-90-3359 2002 2475 7 1 1 1
Lill-Lana 30-90-3359 2003 2750 16 1 3 0
Lill-Lana 30-90-3359 2004 1000 11 1 1 0
Myson 30-91-3576 1996 100 4 0 0 0
Myson 30-91-3576 1999 250 7 0 1 0
Elvira Madigan II 30-92-5525 2003 0 1 0 0 0
Kullens Julia 3849 1995 2575 8 3 1 2
Kullens Julia 3849 1996 550 3 0 1 1
Kullens Julia 3849 1997 575 4 0 1 1
Sandel 30-92-4036 1997 3250 8 5 0 1
Sandel 30-92-4036 1998 2200 9 2 1 0
Sandel 30-92-4036 1999 1090 8 0 1 0
Sandel 30-92-4036 2000 200 7 0 0 0
Sandel 30-92-4036 2001 5575 14 3 3 2
Sandel 30-92-4036 2002 4475 18 1 1 4
Sandel 30-92-4036 2003 3975 17 0 3 3
Sandel 30-92-4036 2004 3600 12 1 0 1
Sandel 30-92-4036 2005 0 3 0 0 0
Sandel 30-92-4036 2006 350 5 0 0 0
Amor 30-94-4998 1997 375 4 0 1 0
Amor 30-94-4998 1998 2065 8 2 2 0
Amor 30-94-4998 1999 5575 24 2 2 2
Amor 30-94-4998 2000 6475 25 1 3 6
Amor 30-94-4998 2001 6175 30 2 4 1
Amor 30-94-4998 2002 2775 31 0 3 2
Uron G 493 1998 5725 16 8 1 0
Uron G 493 1999 2075 11 3 0 0
Uron G 493 2000 200 10 0 0 1
Uron G 493 2001 400 3 0 1 0
Uron G 493 2002 5600 5 2 1 0
Uron G 493 2007 2600 8 2 2 1
Ursus 512 1999 300 3 0 1 0
Rubin 499 2000 1450 7 2 1 0
Rubin 499 2004 1900 4 2 1 0
Rubin 499 2005 600 3 1 0 0
Ventil 30-95-5212 1999 550 10 0 1 0
Ventil 30-95-5212 2000 125 1 0 0 0
Ventil 30-95-5212 2005 1000 5 0 3 0
Ventil 30-95-5212 2006 525 6 0 0 1
Ventil 30-95-5212 2008 0 1 0 0 0
Kryptonit Mo 30-96-5660 1999 0 1 0 0 0
Kryptonit Mo 30-96-5660 2000 200 2 0 0 1
Kryptonit Mo 30-96-5660 2001 1775 22 0 2 3
Kryptonit Mo 30-96-5660 2003 500 7 0 1 0
Kryptonit Mo 30-96-5660 2004 550 11 0 0 0
XL 507 1999 0 1 0 0 0
XL 507 2000 0 1 0 0 0
Ymer 516 2001 3450 11 5 1 0
Ymer 516 2003 125 2 0 0 0
Yster 30-97-6018 2002 0 3 0 0 0
Yster 30-97-6018 2004 375 8 0 0 0
Yster 30-97-6018 2005 800 8 0 1 0
Yster 30-97-6018 2006 1125 10 1 0 0
Yster 30-97-6018 2007 0 2 0 0 0
Yster 30-97-6018 2011 150 2 0 0 0
Grip 30-01-7646 2004 525 4 0 0 2
Grip 30-01-7646 2010 0 10 1 0 1
Limpar KL 30-06-0522 2010 125 5 0 0 0
Limpar KL 30-06-0522 2011 0 1 0 0 0


Betäckningar

Betäckningar

Från och med födelseår 2010 kan språngrullor registreras i Blå Basen. Äldre språngrullor visas inte här.

Hästen har inga språngrullor.

Boxskyltar

Namnskylt

Det går att skriva ut en hästskylt i PDF-format. Välj mellan sju olika bakgrunder. Hästens namn, härstamning och uppfödare visas på skylten. PDF-filen öppnas i ett nytt fönster.

Alternativ Bakgrund


Namnskylt med foderstat

Du också skapa en hästskylt som innehåller fodergivor.